Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nereden Nereye...

Yayınlanma Tarihi : 03 - 01 - 2015 : 16:19
BEN HABER GAZETESİ 27.SAYI
 
 
 
İzmirliler olarak son yıllarda tartıştığımız önemli konuların başında ‘’İzmir yerinde mi sayıyor?’’ söylemi gelir. Kimilerine göre böyle bir şey yok, bu şehir gerekli atılımları yapıyor. Bir kısım İzmirliye göre de İzmir bırakın yerinde saymayı geri bile gidiyor.
 
Bu tez yıllardır aynen lisede yapılan münazaralarda olduğu gibi ‘’Çok gezen mi bilir, yoksa çok okuyan mı?’’ tartışması gibi daha yıllar boyu sürmeye devam edecek. 
 
Benim şahsi fikrim; İzmir yıllardır yerinde sayıyor hatta sahip olduğu çok büyük yatırımlarını da kaybediyor. Ben bunu yıllardır İzmir’in siyaseten güçlü insanlar yetiştirmemesine bağlıyorum.
 
Son 30-40 yıldır bu şehirden siyaset yapanların gelecekleri hep genel başkanlarının iki dudağı arasındadır. Ne kadar acıdır ki genel başkanın önemli kararları verdiği masada oturan 5 veya 6 yöneticiden biri olmayı İzmirliler yıllardır başaramadılar, beceremediler.
 
İç sayfalarda genç arkadaşım Burak Cilasun’un çok güzel bir inceleme yazısını okuyacaksınız. Şöyle bir maziye baktığınızda İzmir’in Türkiye siyasetine nasıl damga vurduğunu göreceksiniz. 
 
Bugün bile ‘’İzmir, siyaseten çok önemli bir şehir’’ söylemi geçerliyse bu söz, o geçmiş şaşalı günlerin mirasıdır. Ama ne yazık ki artık miras çoktan bitmiş ve tükenmiştir. 
 
İzmir bu sebeplerden dolayı yıllardır merkezi hükümetten doğru dürüst bir yatırım almamıştır. Kemal Çolakoğlu son katıldığı Üç Gazeteci Bir Konuk programında ’’Açık konuşalım; devlet İzmir’e pek bir şey yapmadı’’ diyerek konuyu çok güzel özetledi.
 
Komşu il Manisa’nın yatırımlarda aldığı teşvik ayrılacağı bu kentten siyaset yapan Bülent Arınç’ın gücünün şehre sağladığı avantajdan başka bir şey değildir. Bizden de son zamanlarda bir Bülent abi yetişseydi inanıyorum ki İzmir de tıpkı Manisa gibi bir takım ayrıcalıklardan faydalanırdı.
 
40 ve 50’li yıllarda bağrından bir Başbakan, Cumhurbaşkanı ve parti genel başkanı çıkaran İzmir siyaseten parlak günlerine dönecekse yeniden etkin siyasetçiler çıkarmak zorundadır. Yoksa genel başkanların karşısında kapı kulu olan milletvekillerinden İzmir’e bir fayda gelmez.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN