Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZBAN’da Öncelik Önerisi...

Yayınlanma Tarihi : 02 - 01 - 2015 : 09:07
“Paralel yıl 2014”ü geride bırakmış bulunuyoruz. 2015’in gelişi 2014’ten belli olduğu için bol “paralel” telaffuz edeceğiz demektir... Ayrıca bir “torba” daha yasa hazırmış. Meclis’ten transit geçeceğine göre, hepimize şimdiden hayırlı olsun.
Yeni yılın ilk haberlerinden birisi olumlu...
Sanayi Bakanlığı, Aliağa’da yapımı devam eden Petkim Limanı’na (Petlim) 658 milyon liralık yatırım belgesi çıkar mış.
İzmir Büyükşehir Belediyesi de, “demiryolu ile şehir içi taşımacılığı” kapsamında İzmir Metrosu’nda kullanılacak tren setlerinin alımı için 272.5 liralık belgesini cebe indirmiş.
Teşvik belgelerinin açıklanması, Tire’ye gelecek yeni bir yatırımın da müjdecisi... 
Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa’sında doğup Türkiye süt ve süt ürünleri markası haline gelen Sütaş, 145 milyon liralık belge ile Tire’de 500 kişiye ekmek kapısı açacakmış.
Anlaşılan, son yılların en büyük kooperatifçilik olayı Tire Süt’e, günde 800 ton süt işleyecek ciddi bir rakip geliyor.
Bölgemize, tüm Avrupa’nın kullandığı “pastörize süt” geleneğini yerleştirmeye çalışan ve bizim aileyi de tüketicileri arasına alan Tire Süt için ciddi bir rakibin, rakipsizlikten daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Her üç teşvik de şimdiden bölgemize hayırlı olsun...
 
 
Elvan Müjdeleri...
Yılın son günlerini Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan’ın “İzmir müjdeleri” ile geçirmiştik... 
Elvan, “iptal” haberleri yayılan yat limanlarının yapımında bazılarının küçük pürüzleri kaldığını, onun da giderilemeyeceğini söyledi. İkinci bir “yalanlama” da bölgemizin 25 yıllık projesi ve halen inşaatı ağır-aksak yürüyen Çandarlı Limanı’nın “küçüldüğü” iddialarına geldi... Limanın genel projesinin aşama aşama tamamlanacağını, şimdilik üçte birinin bitirilmesine öncelik vereceklerini söylüyor.
Buradan “küçültme” anlamı çıkar mı, çıkmaz mı sizlere bırakıyorum.
Bakan Elvan’ın diğer bir müjdesi ise, başarılı bir hükümet-yerel yönetim ortaklığı olan İZBAN hatlarının uzatılacağı ile ilgiliydi.
Örneğin; Nisan’da hizmete gireceği bildirilen Menderes-Torbalı eklentisinin Selçuk’a kadar uzatılması için çalışmaların başlatıldığı, devamında da Aliağa-Bergama hattının gündemde olduğu anlatılıyor.
 
 
Ödemiş Hattında Yolculuk Önerisi...
Selçuklular ve Bergamalılar kusura bakmasın ama, ben olsam önceliği Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Tire hattına verirdim. Ya da yeni eklenecek projeler arasına bu hattı da katardım.
Ulaştırma Bakanı’nı bilgilendirenlerin, daha öncelikli düşünmesini öneririm...
Hatta daha da ileri giderek; bakanı bilgilendirenlerin, özellikle Ödemiş’in, Tire’nin, Bayındır’ın pazarının kurulduğu günlerde bu atadan kalma hatta bir tren yolculuğu yapmasını, Küçük Menderes Havzası insanı ile İzmirlilerin ne kadar iç içe olduğunu, haftalık alış-verişlerini bile karşılıklı yaptıklarını bizzat yerinde görmelerini salık veririm.
Özellikle Tire Organize Sanayi Bölgesi ve diğer sanayi bölgelerinde çalışanların çoğunun İzmir’de oturduğunu, bir çok insanın da bölgeden günü birlik İzmir’e çalışmaya gelmişliğini göz ardı etmemelerini öneririm.
Örneğin; 
İzmir Valisi Mustafa Toprak, yanına DDY Bölge Müdürü’nü de alarak, bir cumartesi günü Ödemiş’e doğru bir tren yolculuğuna çıksa, insanlarla sohbet edebilse, yolcuları bir dinlese, yolculuk nedenlerine şöyle bir kulak kabartsa, gözlemlerini de ilgili bakanlığa rapor etse, diyorum. Çok zor bir iş mi?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN