Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


‘Umut’ Bizim de Hakkımız...

Yayınlanma Tarihi : 01 - 01 - 2015 : 17:11
2015’in ilk gününde bir kez daha yeni yılınızı kutluyorum. Özgür düşünce sahibi, gerçek vatansever ve de beklentisiz, statükosuz, düşünebilen insanların dediği gibi; 2015 zor bir yıl olacak...
 
Siyasi barometre yüksek basıncı işaret ediyor... Hükümet, ekonomik tedbirler konusunda “öneri almamaya” kararlı.
Özellikle ithal malların, “yerli üreticiyi koruma önlemi” çerçevesinde, yeni vergilerle pahalanmasını, sınır ticaretçiler, kaçakçılar dört gözle bekliyor. Yurt dışına gidip-gelenler artık daha büyük bavullarla seyahat edecek, kişisel gümrük indirimlerini sonuna kadar kullanacak. Gümrüklerdeki vergilerden iç piyasada nasibini alacak, özellikle ithal girdilere dayalı ürünler zamlanacak.
Yüzde 100’e yakın yerli üretim olan tavuk, yumurta bile zamlanacak...
 
Bir de demiyorlar mı; “Vatandaş her yıl cep telefonu değiştiriyor... 
 
Biz gümrük vergilerini, ithalata ödediğimiz dövizi azaltmak, vatandaşı tasarrufa yöneltmek amacıyla artıracağız...” Diyanet İşleri Başkanı’na bile 1 milyon liralık makam aracı alabilen, valilerin makam filolarını genişletmek üzere bütçeye 300 milyon liraya yakın ödenek koyan ülke yöneticilerinin, vatandaşın elindeki telefona göz dikmiş olmaları ne kadar samimidir, taktirlerinize arzediyorum...
Bu konuda, özellikle lüks cep telefonları, vatandaşın kişisel tercihi ise, asgari ücretli bir vatandaş, iki aylık, üç aylık maaşını yatırarak bir tercihte bulunyorsa, içinden gelen tepki şudur:
Sana ne?..
 
“Saygı” Zorlamayla Gelmez...
 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak en doğal insan haklarından birisi olan “umut”un bizim de hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için birazcık olsun umutlanmak istiyoruz.
 
Artık, devlet kadrolarına adam seçiminin, “itaat” derecesine göre değil, “liyakat” ölçüsüne göre seçilmesini istiyoruz.
Yöneticilerimize “saygı duymaya zorlanmak” yerine, “kendiliğimizden sayı duymak” istiyoruz.
 
Saygının zorlama ile duyulmayacağını, duyulur gibi yapılanın makbul olmadığını, artık onların da anlamasını istiyoruz. “Zorlanan saygı”nın “nefret”e dönüşeceğini, saygı beklentisi içinde olanların da bilmesini istiyoruz.
 
2015’in ilk gününde size daha fazla saygısızlık etmeden, umutsuzluğunuzu pompalamadan, ibret dolu, ders dolu bir yaşanmışla 2015’in ilk yazısını noktalayalım:
 
Süleyman Demirel (vaktiyle çok eleştirdik ama...) başbakanken, Antalya’nın bir yerlerinde bir vatandaşın ağır küfürlerine hedef olur. Konu mahkemeye intikal eder ve vatandaşın ceza almadan kurtulması imkansızdır.
 
Olay bir ara Süleyman Bey’e de aktarılır.
 
Özel avukatlarından Yaşar Topçu’yu yanına çağırır ve talimatını verir “Derhal Antalya’ya git ve bana küfür eden vatandaş hakkındaki davaya müdahil avukat olarak katıl. Mahkeme heyetine şikayetçi olmadığımızı bildir. Anlaşılıyor ki, hata bende... O vatandaşımızın canını o kadar yakmış olmalıyım ki, sinirlenince açmış ağzını, yummuş gözünü...”
 
Hepinize sağlık içinde nice mutlu yıllar dilerim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN