Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir, Yalnızca Konuşuyor. Artık Yeter!

Yayınlanma Tarihi : 18 - 12 - 2014 : 13:23
Bilinen bir cümle çok büyük anlam taşır: ''Bilebilenler evet ama asıl yapabilenler daha önemlidir.” Neden mi? Esas olan sonuçtur ve üründür. Tatmini bu yaratır. Bu yazının ilhamı bana bu sabah çok değerli dostum Reşat Kutucular’ın yazısını okuyunca geldi.
 
Kendisi İzmir Kültürpark için ‘geleceği ne olmalı?’ diye küçük bir anket yapmış. Tabii herkes kendi önemlerini sıralamış. Büyük bir yüzde ile söylenenler doğru ama sonuç ne? Konuşma. Konuşma. Konuşma...
 
Devamlı konuşuyoruz ve araştırmalarımız bir türlü bitmiyor.
 
Tabii araştırmadan olmaz. Bilimsiz hiç olmaz. İhtisaslar ihmal edilmez. Gel gelelim devamlı aynı şeyleri konuşmak da sonuç vermez. 
Verilen cevaplar ise senelerdir tekrarlananlar. Yeni bir şey yok.
 
Bunun böyle devam etmesi, kayıptan başka bir şey olmayacağına göre, zaman icraat zamanı ve düşünenlerin imkanlar nispetinde tatbikata geçirilmesidir. Lafla peynir gemisi yürümez. Konuşmalar, paneller artık sona ersin ve düşünceler önem sırası ve eldeki imkanlara göre planlansın ve yapılsın. Kutucular’a teşekkür ediyorum.
 
YATIRIMLARDA EN İLERİ ŞEHİR
Bir teranedir gidiyor. İzmir geri kaldı. Falanca şehir gelişti vs. vs… Karşılaştırmalar eşitler arasında yapılır. İzmir Türkiye’nin yıllardır 3. büyük şehri, bu yeri değişti mi acaba?
 
Her yer gelişmektedir. Ama ufak, ama büyük. İzmir’de istatistikleri ele alır, okumayı bilirseniz, gerilemediğini ancak görsellerde pek ileri çıkmadığı gibi, görünmeyen ama çok önemli yatırımlarda en ileri şehirlerden biri olduğu anlaşılır. Ulaşım yatırımları, yapılan ihalelerin genişliği ve en çok iki yıl içinde engelsiz otobüsleri, elektrikli ulaşımı ve sahil düzenlemesi ile İzmir çağ atlamanın arifesinde olacaktır. Tabii fuar ve kongre merkezi ile.. 
 
Ama artık bırakalım muhalefeti birlikte çalışalım. AKP’lisi, CHP’lisi gelin artık bırakın birlikte isteyelim, yapalım ve huzuru paylaşalım. 
Seçimde herkes kozunu paylaşsın.
 
SONUÇ OLARAK:
Ancak bir husus da artık ''yönetimde'' olanların fark edilmesidir. İzmir’de yönetim çalışmaktadır. Birçok şey yapılmaktadır. Ancak bir de işin öteki önemli yanı, yapılanların da yapılamayanların da önceliklerin de artık topluma, halka ve İzmir’de yaşayanlara anlatılmasındaki yetersizliktir. Ki bu çok ağır bir kusurdur. İhmaldir. Sayın Başkan’ın ifadesi ile biraz da “Becerememektir''.
 
İzmir’de her şey bilinmektedir. Ufak tefek nüanslarla her şey anlaşılmıştır. Artık işin planlaması eksikse tamamlanmalı. Hemen tatbikat başlamalıdır. 
 
Unutmayalım! Keşke her şey başta bilinebilse. Ama bizde bu çok defa mümkün değildir. 
 
Unutmayalım! Kervan biraz da yolda hizasını bulur. Eksiğini gediğini tamamlar.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN