Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Teledünya ve Uydunet’te Her Şey Normal!

Yayınlanma Tarihi : 08 - 12 - 2014 : 09:01
Türksat İletişim Direktörlüğü, “Teledünya ve Uydunet üzerine” başlıklı yazımız üzerine bir “cevap ve düzeltme yazısı” göndermiş.
Cevap için teşekkür ederim ama, ortada “düzeltecek bir şey” olmadığını hatırlatmak isterim. Çünkü sadece yaşadıklarımı, on binlerce Teledünya ve Uydunet abonesinin de yaşamış olacağını varsayarak, kendi üzerimden örnekledim. Zaten, kişisel sorunlar üzerine yazı yazmayı, emanet edilen sütuna hakaret olarak değerlendiririm.
O “düzeltme”de özetle deniliyor ki:
- Tüketicinin Uydunet hizmetine ilişkin bıraktığı arıza kayıtları incelendiğinde, tüketiciye ait uzun süreli internet kesintisine rastlanmamış olup; arıza kayıtlarına ivedi olarak çözüm sağlandığı tespit edilmiştir.
Cevap: Bıraktığım arıza kayıtlarına kısa sürede müdahale edildiği, iki kez ekip geldiği doğrudur. Ama aramalarımda kişisel arızadan ziyade, o günlerde sıklaşan kesintilerden söz ettim. Hatta bir keresinde görevliden “şikayet formu düzenlemesini” bile istedim. Ancak görevli “Genel kesintiden dolayı işlem yapamıyoruz” dedi. Devamında da tabii ki sordum, soruşturdum, araştırdım; o günlerde kurumun 444 01 26 nolu hattında büyük yoğunluk yaşanmış olduğunu belirledim. Bu konudaki tespitlerimin kaynaklarını, “birilerinin başına bir şey gelmemesi” adına es geçiyorum...
 
 
Kanal Sıralamasını Kim Değiştirdi?
“Düzeltme” metninde “bazı sitelerin erişime engellenmesi”nin yasal zorunluktan kaynaklandığı anlatılıyor.
Cevap: Tepkim size değil, kanun gücü ile ahlak koruyuculuğuna, devamında da, yine son çıkan kanuna göre de tüm internet giriş çıkışlarının kayıt altına alınmış olmasına, kesintilerin bu düzenlemeyi ayarlama çalışmalarından kaynaklandığına inanmış olmamdan ibaretti. Demek ki anlaşılmamış...
Yazıdaki şikayetlerimden biri de, “alışık olduğumuz kanal sıralamasının değiştirilmesineydi...”
Türksat İletişim Direktörlüğü ona da “düzeltme” getirmiş:
- Kanal sıralaması, Teledünya hizmetimize ait sıralama değildir. Tüketici (yani ben) aldığı hizmette “Set-up box” kullanmamaktadır. Onun yerine “modül” kullandığı için, yazılım güncellemesi yaparak talebine göre kanal sıralaması oluşturabilir.
Cevap: Sıralama, eski sıralama olmadığına göre, demekki alakasız birileri değiştirmiş! Ayrıca; müşterilerinize dayattığınız “Set-up Box”ı yüksek fiyatlı, evde kalabalık yapmaması, elektrik tasarrufu amacıyla almadım. Onun yerine piyasadan modül alıp taktım. Acaba, Türksat yöneticileri, daha ucuz olan bu modüllerden neden satmaz? Her yerde bulunabildiği için mi?
 
SOCAR Yöneticilerine Bir Öneri...
Okuyucularımızdan Semih Adıyaman, güzel bir önerisini bizimle paylaşmış:
- Ben Karşıyaka Mavişehir’de oturuyorum. Evim, Opera Sarayı yapılacağı söylenen arazinin tam dibinde. Uzun zamandır bir hareket gözlemlenmediğine göre, buraya bir şey yapılacak gibi görünmüyor. En azından düzenli otopark olarak bile sahiplenen yok. Saldım çayıra, Mevlam kayıra misali... Kedi köpek barınakları, eski araba hurdalıkları...
Bugün Habertürk Egeli’de okudum; Büyükşehir Belediyemiz, Petkim’in yatırımlarının önünü tıkamamak için, Aliağa Petkim Yarımadası’nın imar planlarının iptali için açılan davayı geri çekmiş. 
Alınan “feragat kararı”nı saygı ile karşılıyoruz...
***
Bu konu çerçevesinde, SOCAR’ın bir Azeri yatırımı olduğu gerçeğinden hareketle, bu kardeş devletin sanata, sanatçıya gösterdiği ilgi ve destek bağlamında diyorum ki;
Bu dev kuruluş, acaba İzmir Opera binamızın yapımına sponsor olmaz mı?
Bakü-İzmir sanat ve sevgi kardeşliği...
Tek millet, iki devlet.
Sanatıyla, sanatçılarıyla, sanayi ve teknoloji işbirliğinde olduğu gibi.
Sizce böyle bir işbirliği için ideal zaman değil mi?
Neden olmasın?...
***
Büyükşehir yönetiminin, büyük maddi kayıplarına rağmen davadan vazgeçmesi,        dev kuruluşun gelişimini tıkamamak adına güzel bir jest. 
Karşılık vermek de, o jestin muhataplarına düşer...
Gerisi SOCAR’cılara kalmış...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN