Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Günsüz Öğretmenler''e Selam Olsun...

Yayınlanma Tarihi : 24 - 11 - 2014 : 09:06
Bugün, ülkemde 34 yaşına basan  Öğretmenler Günü’nü 24. kez kutluyoruz. Başta aktif görevde olan tüm öğretmenlerimizin, emekliye ayrılıp eserlerini uzaktan seyretmeyi seçmiş emektar öğretmenlerimizin, özellikle de devletin üniversitelerinde okutup “öğretmen diploması-sertifikası-formasyonu” verip de sokakta bıraktığı on binlerce işsiz öğretmenimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım.
Meslekli, ama işsiz insanlar için nasıl bir kutlama olursa...
 
Hastane Girişi, Bu Kadar Zorlaştırılamaz...
Geçtiğimiz Cumartesi akşamüzeri, Çiğli’deki Ekol Sağlık Kurumları Kampusu’nda İzmirliler’i Türkiye’nin en ünlü ressamlarıyla buluşturan Ekol Sanat Galerisi’nin yeni konuğu Ressam Ahmet Yeşil Sergisi’nin açılışına gidiyorum.
 
Ekol’e 20-25 metre mesafede yer alan yuvarlak kavşağa geldiğimde kilitlenip kaldım. Oysa sadece sola dönüp, hemen yan tarafımda yükselen sağlık tesisine ulaşacağım. 
 
Ortada büyük bir araç yoğunluğu olmamasına rağmen, yuvarlağı dönmek ne mümkün? Yeşil ışık bizim yöne 3 kez yanıp söndü, diğer yönden gelip yeşil ışık süresinde geçemeyen araçlar önümü tıkadı. Korna sesleri ortalığı inletiyor ama, öyle bir kilit ki, kimse kimseye bir şey söyleyemiyor. Yuvarlağı tam dönüceğim, bu kez diğer yönün yeşil ışık kalıntısı araçlar ilerleyemiyor ki, bize yol versin.
İnanır mısınız; topu topu 50-60 aracın arasından sıyrılıp 15 dakikada zor çıkabildim. Araç sayısının daha yoğun olduğu mesai günlerinde yolu bu kavşağa düşen insanlara Allah sabır versin demekten kendimi alamadım.
 
Tabii ki trafik uzmanı değilim. Acaba bu kavşağa masa başında “düzen” getirenler, burasını bir yerinde inceledikten sonra gereken neyse onu yapsalar, insanları da bu çileden kurtarsalar diyorum. 
 
Ayrıca bu kavşak, trafik ışıkları yerleştirilmeden önce daha işlekti...
 
Kavşak işkencesinden kurtulmuş olmanın rahatlığı ile ilerlerken bir de ne göreyim; Ekol Yerleşkesi’ne eskiden var olan girişi kapatmışlar. Bir km. ilerideki yine ışıklı bir yuvarlaktan yeşil ışık bekleye bekleye dönüp gelmek zorundasın...
 
Sen kalk taaa Bornova’dan 15 dakikada Çiğli’ye ulaş, yolun heme karşısında yer alan hastaneye ancak 25 dakikada varabil...
Yahu karar vericiler, kavşak düzenleyiciler... Bu kısa yolunu iptal ettiğiniz yer, derdine derman aramaz üzere bir an önce yetişmek istediği bir sağlık kompleksi... En geri kalmış ülkelerde bile hastanelere ulaşım mümkün olan en kısa yoldan sağlanırken, sizin dolaştıra dolaştıra ulaştırmanız normal mi?
 
 
Koordinasyon mu, Kördüğüm mü?
Ekol Sanat’a geldiğim zaman baktım; insanların başlıca sohbet konusu, geçit vermeyen kavşak ve kapatılan hastane yolu... Gruplardan birinde de adeta “boy hedefi” haline getirilmiş Çiğli Belediye Başkanı Hasan Aslan var... Yakınmalara karşı tek söyleyebildiği “Valla bizim günahımız yok. Sorunu Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca ilettim, ‘Ulaştırma Koordinasyon Kurulu bilir’ dediler...”
 
Ekol Hastaneleri’nin bulunduğu, adada yüzlerce apartman, dolasıyla binlerce vatandaş, market, berber, kasap gibi esnaf da var. Özellikle orada dükkanı bulunan ve müşteri kıtlığına düşen berber ile bakkal bu işe çok kızıyorlarmış; “buraya gelmek durumunda olan vatandaş alış-verişini uzatılan yol üzerindeki sıra sıra marketlerden yapıyor, bize de bir şey kalmıyor” diyorlarmış.
 
Hele berber, yazılı başvuru ile, telefonla, e-maille derdini anlatamadığı yetkilileri bir de toplu protesto ile uyarmak üzere pankart hazırlamaya başlamış bile...
 
Sayın yetkililer; benim bir kez yaşayıp isyan ettiğim durumu, burada yüzlerce vatandaş her gün yaşıyor, hastaneye şifa aramaya gelenler, yörede oturan vatandaşlar, kısmeti azalan esnaf her gün yaşamak zorunda. 
 
Lütfen, şu “kördüğüm kavşağı”na uzmanlar gönderip bir çözün, şu sağlık tesislerine girişi de bir kolaylaştırın.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN