Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu İşi Kan Temizler!..

Yayınlanma Tarihi : 22 - 11 - 2014 : 09:10
Öncelikle sağ duyu sahibi insanlarımızdan başlıktaki ifade için özür dilerim. Çünkü aşağıda anlatacağım “siyaset üslubu”na başka isim veremedim.
İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nin CHP’li eski Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, kentin bir yerinde seçim öncesi bir cami temeli atar. 7.5 ay önce yapılan seçimlerde iş başına getirilen Arif Uğurlu cami projesini “bu alanın çok yakınlarında iki cami var. Burasının vatandaşın faydalanacağı yeşil alan olarak düzenleyeceğiz” diye iptal eder.
Olayı duyan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin “Cami projesinin AVM yapılmak üzere iptal edildiği”ni öne sürer ve Başkan Uğurlu’yu, bu tutumundan dolayı, biraz da amacını aşan ifadelerle eleştirir..
Kemalpaşa’nın genç Belediye Başkanı da, Ali Engin’i hedef alarak, tam anlamıyla açar ağzını, yumar gözünü...
Sayın Engin, geçmişlerinde camilerin parayla satılıp ahıra çevrildiği dönemleri çok çabuk unuttu galiba. Sayın İl Başkanı şimdi de, kirli geçmişlerini kapatmaya çalışarak halkımızın dini duyguları üzerinden 2015 seçimleri üzerinde oy devşirmeye çalışıyor.
Bu işin temelinde AK Partili belediyeciliğe iftira atmak var. AVM olayı da benzer şekilde iftiraya dayalı. Bu noktada Sayın Engin, iddiasını ispatlamakla sorumludur yoksa müfteridir.
Biz “O bölgeye AVM yapacağız” diye kesinlikle konuşmadık, açıklama da yapmadık. Kaldı ki, AVM’ye ilişkin her türlü ruhsat ve plan değişiklikleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin onayından geçiyor. Yani bu alanla ilgili her türlü tasarruf büyükşehir belediyesinde. Üstelik bizim de bu alanın AVM’ye dönüştürülmesi için büyükşehirden en ufak bir talebimiz olmadı. Sayın Engin, buranın AVM olacağını iddia ediyorsa, bilinçaltındaki şeyleri söylüyorlar demektir.
 
 
Rakibi “Sorumluluğa” Davet!...
Sayın Engin cami yapmak konusunda bu kadar samimi ise ellerinde 22 tane ilçe, bir de büyükşehir belediyesi var. Buyursun yapsın. Madem camiyi Kemalpaşa’da çok istiyor, gelsin büyükşehir ile birlikte camiyi yapalım.
Son olarak kamuoyuna şunu sormak istiyoruz: “Sayın Engin, Kemalpaşa’ya cami yapılmasını bu kadar çok istiyordu da neden bunu yapmak için 5 yıl bekledi? Hangi sebeple 30 Mart seçimlerine birkaç hafta kala alelacele cami temel atma işine girişti?” İzmir gibi Ege’nin Batı’ya açılan penceresi olan bir şehirde, Ana Muhalefet Partisi’nin İl Başkanı’nın kendisine yakışacak şekilde iftira atmadan, sorumluluk içinde açıklama yapması gerekir.
Bizim kendisinden beklentimiz, belediyecilik anlayışımızla ilgili kulaktan dolma bilgilerle yalan yanlış açıklama yapmaktan uzak durmasıdır.
Aslında Ege’de Son Söz’de yer alan metin, bunun en az üç katı, ama ben özetini aldım.
Bu ne hiddet, bu ne celal, bu ne öfke be genç kardeşim... Aslında bu iş burada bitmemeli, sana iftira atan adam Ali Engin’i ilk gördüğün yerde yere sermelisin... Senin ve partinin belediyecilik anlayışına kim dil uzatabilir?
 
 
Yırtık Ayakkabılı Milyonlar Varken...
Televizyonlar, gazeteler, son felaket alanımız Ermenek’te kaybettiğimiz madencilerden birinin yaşlı babasının yırtık ayakkabılı (10 liralık lastik ayakkabı) ayaklarının fotoğrafı ile dolu. Hele acılı babanın “Yenisini alacak param olsa, bunları giyer miyim?” sözleri, üzerine kitap yazılacak kadar uzun anlamlar içeriyor. Sonunda Karaman Valisi’nin aradığı Ermenek Kaymakamı çözümü buluyor. Pazardan 10 liraya aldırdığı yırtık ayakkabının benzerini şehit babasına gönderiyor. Oysa, bu ülkenin kırsalında milyonlarca yırtık lastik ayakkabılı var...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN