Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pekdaş'a Koltuk Bol Geldi...

Yayınlanma Tarihi : 14 - 11 - 2014 : 09:49
Yukarıdaki başlığın doğrusunu elbette biliyorum. “Ceket bol geldi” dir. Ama Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a koltuk bol geldi olarak değiştiriyorum.
 
Yerel seçimlerin üzerinden şurasında 7 ay geçti ama Konak’ta yaşayanların memnuniyetsizlikleri bir yana, sol elleriyle, sağ ellerine vurarak pişmanlıklarını dile getiriyorlar.
 
Pekdaş’ın Konak Belediye Başkanı olmasında büyük katkısı olan ama kendi köyünde bile bir oy alamayan CHP’nin etkin bir Genel Başkan Yardımcısının gelip Konak’taki seslere bir kulak vermesi lazım.
 
Bundan bir süre öncede yazdım. İzmir’in bu gözde ilçesinde işler hiç iyi gitmiyor diye. Belediyenin asli görevlerinden olan imar ve temizlik işleri insanları o kadar çileden çıkarıyor ki, imardaki sorunlarını çözemeyen yatırımcılar belediyeyi bypass ederek Çevre ve Şehircilik Bölge Müdürlüğü’nden yardım istiyorlar.
 
Temizlik konusuna gelince, sokaklar bir çöplük havasında dersem hiç abartmamış olurum.
 
Bu konuda her gün sık sık kullandığım Akdeniz Caddesi ve ona bağlanan yolları sayabilirim. Hele bir 1351 sokak var ki Pasaport’un tam göbeği çöplük ve çiş kokusundan geçilmiyor.
 
Sayın Sema Pekdaş şov malzemesi yapıp, şifrelerini sökerek girdiği makam odasından bir zahmet çıkıp belediye binasına 400 metre uzaklıktaki bu sokakları gezerse ilçesini nasıl iyi yönetemediğini kendi gözleriyle görür.
 
Yazımı Göztepe’nin ünlü Yalı Grubu’nun geçen hafta Pekdaş için Facebook’ta yazdığı bir yazı ile bitirmek istiyorum.
 
“Ey Sema Pekdaş seçilip geldiğini sanırsın ama atılan oylar sana değil, şimdiki partine değil, sadece X parti gelmesin diye oy verenlerindir. Şimdi ise bin pişmanlar.”
 
Şimdi düşünme sırası, Sayın Pekdaş’ı bize tavsiye edenlerle, seçimlerde elini kaldırarak ona kefil olanlarda.
 
Benim CHP’li yöneticilere tavsiyem, yaklaşan genel seçimleri düşünerek “pişman olduk” diyenlerin sandıkta nasıl hareket edeceklerini tahmin ederek tedbir alsınlar. 
 
Gördüğüm kadarıyla CHP’yi İzmir’de pek de iyi günler beklemiyor.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN