Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2014 / 2015 Ayakkabı Trendleri

Yayınlanma Tarihi : 12 - 11 - 2014 : 11:42
BEN HABER GAZETESİ 26.SAYI
 
 
New York, Londra, Milano ve Paris podyumlarında öne çıkan ayakkabı trendlerini inceleme zamanı geldi. Biz kadınların en büyük tutkusu ve kombinlerin en etkili parçası ayakkabılar, bu sezon karşımıza cut-out detayları, süslemeler, baskılar, farklı topuk modelleri, olağanüstü ayakkabı materyalleri ile oldukça cesur ve belirgin detaylar içeriyor. Geçen sezondan beri aksesuarlarda görmeye başladığımız üç boyutlu işlemeler, taş ve pul, metalik renkler sezonun ayakkabı modellerine taşınıyor. Feminen modellerin yanı sıra maskülen ayakkabılar da bu sezonun hit parçaları arasında. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dizüstü Çizmeler
Dizin üstünde etnik desenli, kovboy stil, bantlı çizmeler sezonun vazgeçilmez parçaları arasında yerini alırken süet ve deri seçenekleriyle günlük hayatımızda da kullanabileceğimiz tasarımlar karşımıza çıkıyor. Düz ve lastik tabanlı olanlar ise daha spor ya da maskülen bir görünüm sağlamak isteyenler için alternatif seçenekler arasında yerini alıyor.
 
 
 
Kalın Topuklu Ayakkabılar 
Sezonun en rahat trendlerinden yüksek ya da alçak fark etmeksizin kalınlaşan topuklar podyumlarda gözümüze çarpan detaylar arasında. Konforlu şıklık sağlayan kalın topuklu ayakkabılar, kadife topukların zarifliği ve zımbalı detaylarla süslenerek karşımıza çıkıyor.
 
 
Flatforms
Sokak stili için oldukça uygun olan Flatform ayakkabılar rahatlıktan ödün vermeyen ama aynı zamanda topuklu ayakkabıların hoş görünümünden vazgeçmek istemeyenler için iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Bu yepyeni akımın adı düz anlamına gelen 'flat' kelimesi ile platformun birleşmesinden oluşuyor.Sezonun önemli eğilimlerinden Flatformlar tırtıklı kauçuk tabanlar, renk geçişleri, cut-out gibi detaylar eklenerek bu spor görünümlü ayakkabılara tasarımcıların estetik dokunuşlarıyla farklı görünümler sağlanmış. Ayakkabı trendlerinin hit parçası olarak hem şık hem rahat olan Flatform ayakkabılar renk ve model seçenekleriyle sezonda fazlaca karşımıza çıkıyor.
 
 
 
Maskülen Ayakkabılar
Yükselen trend maskülenlikle birlikte erkek ayakkabılarına benzeyen düz ya da bağcıklı modeller metal, püskül, işlemeli detaylarla ve metalik renklerde sezonda karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır alışkın olduğumuz oxford tarzı ayakkabıların daha da popüler olacağı görülüyor.
 
 
İnce Topuklu Ayakkabılar 
Sezonda topuklar inceldikçe inceliyor. Şimdiye kadar en değişik muhteşem renk geçişleri ve çeşitli şekillerde tasarlanmış bu topuklar en ince formlarıyla karşımıza çıkıyor. Uzun ve ince topuklar sivri burunlarla feminenliğin dozunu artırırken topuklarda oynanan oyunlar dikkat çekiyor. Çivi topuklar, iskambil desenleri, süet görünümler, renk kombinasyonları ile şık, yenilikçi ve çekici tasarımlara şahit olacağız.
 
 
Düz Ayakkabılar
Moda düşkünlerini sevindirecek şık sivri burunlu babetler konforundan vazgeçmeyenlerin favorisi olarak sezonda yerini aldı. Topuğu olmayan ya da yok denecek kadar kısa topuklu ayakkabılar şık modelleriyle kombinlerimize uyum sağlarken renk alternatifleri, 3 boyutlu boncuk işlemeleriyle de içimizi ısıtıyor.
 
 
Cut-Out Ayakkabı ve Çizmeler
Geçen sezonda gördüğümüz bu sezonda devam eden cut-out çılgınlığı  podyumlarda karşımızda. Kesik görünümlü ayakkabı ve çizmeler tasarımcıların yaratıcı ve şık yorumlarıyla sıra dışı modellere dönüşüyor.
 
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN