Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kenan Yavuz'a Yakışmadı!

Yayınlanma Tarihi : 31 - 10 - 2014 : 09:00
Bu şehirde her şey aklıma gelirdi de İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş ile ortak bir konuda aynı çizgide buluşacağımızı hayal edemezdim.
 
Bu da oldu ya, hayırlısı!
 
Socar Türkiye CEO’su Kenan Yavuz geçen hafta bir tartışmanın fitilini çok kötü ateşledi.
 
İzmir limanı için söylediği sözler Sayın Yavuz’a hiç yakışmadı. Ortaya attığı “İzmir Alsancak Limanı’nı yük limanı olmaktan çıkarılıp kruvaziyer ve yat limanı haline dönüştürülmesi gereklidir” şeklindeki düşüncesi tartışılır.
 
Ama sözlerine devamla “Ben 400 milyon dolar harcayarak Aliağa’ya liman yaptım ve konuşuyorum. Onlar da yatırım yapsınlar ve sonra konuşsunlar” demesi kabul edilemez.
 
Bir İzmirli olarak Yavuz’a bu bölgeye yatırım yaptığı için teşekkür ederim. Ama yatırım yaptım ben konuşurum, herkes sussun tavrını kabul edemem.
 
Bu konuda İzmir’den, Yavuz’a en güzel cevabı Demirtaş verdi. “Sökemezsiniz öyle yağma yok” dedi. Evet, İZTO Başkanı’ndan Socar CEO’suna çok sert bir cevap geldi: “yağma yok”
 
Kimlerin yağmacı olduğuna bakarsanız Kenan Yavuz için söylenmiş oldukça ağır bir cümle.
 
Hala Demirtaş’a ‘’ben yağmacı değilim yanlış anlaşıldım’’ diyemedi. Doğrusu altından kalkılması zor bir suçlama.
 
Bunun dışında Kenan Yavuz’un mantığından gidersek, İzmir’de, hatta Türkiye’de eşdeğer yatırım yapmamış kimse o konu hakkında konuşamaz.
 
Bu ne demek mi? Yavuz’un “İzmir Limanı yalnız kruvaziyer limanı olsun” tezine akademisyenler bir görüş belirtemez, 400 milyonluk yatırımları yok. Taşımacılar tek söz edemezler, 400 milyon dolar paraları yok. Deniz Ticaret Odası, belediye başkanları zinhar susmak zorunda, Kenan Yavuz gibi liman yatırımcısı değiller.
 
Yukarıda yazdığım gibi Aliağa’daki yatırıma teşekkürler. Ama Socar 400 milyon dolarını geri çıkartacak diye İzmir binlerce yıllık liman kenti özelliğinden taviz veremez.
 
Kenan Yavuz’un susmaları gerek diye tanımladığı kişilere bir özür borcu vardır. İnanıyorum ki bunu da en kısa sürede münasip bir lisanla yapacaktır.
 
Son bir not; Kruvaziyer turları çok severim ve yıllardır da yaparım. Gördüğüm limanların yüzde 95’inde hem kruvaziyer hem de ticari gemiler aynı anda faydalanıyordu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN