Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trafik Cezaları 2015’te Acıtacak

Yayınlanma Tarihi : 24 - 10 - 2014 : 14:49
 
Hükümet üyeleri, özellikle de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yeni vergi yok dese de 2015 Bütçe Kanunu Tasarısı pek öyle söylemiyor. Özellikle de trafik cezaları 2015’de oldukça acıtacak.
 
Kemer takma alışkanlığı olmayanları, araç kullanırken telefon ile konuşanları, kırmızı ışıkta geçenleri, olur olmaz yere park edenlerle, hız düşkünlerine bol cezalı bir yıl geliyor.  
 
Bu yılın ilk sekiz ayında kesilen ceza miktarı 1 milyar 363 milyon lira. Yılsonunda bu rakamın 1 milyar 817 milyon liraya ulaşacağı hesap ediliyor.  2015 için hedeflenen bütçe ise 2 milyar 700 milyon lira. Anladığınız gibi bol keseden harcayan devlet bunun acısını 2015’te bizden yani halktan çıkartacak.
 
SAKIZ’A KUMARHANE
Yıllar önce ocakları söndürüyor, aileleri parçalıyor diyerek tüm Türkiye’deki kumarhaneler kapatılmıştı.
 
Her işin suyunu çıkardığımız gibi kumarhane işinin de cılkı çıkmıştı. Hemen hemen her otelin altında bir kumarhane vardı.
 
Yevmiyesini alan işçiler, maaşını çeken memur, emekli mahallesindeki tek kollu canavarlarının adeta esiri olmuştu.
 
Dünyanın hiçbir ülkesinde bakkal dükkanı gibi açılan ve denetimden uzak böyle bir kumarhane sistemi yoktu. Sonunda kamuoyu baskısıyla hepsi kapatıldı. Ama bu sefer de Türkiye’den yurt dışına kumar turları düzenlenmeye başladı. Gidiş-geliş uçak biletleri, konaklama, yeme, içme bedava turlarla Türkler başta Kıbrıs olmak üzere, Romanya, Fransa, Avusturya’ya taşınmaya başladılar.
 
Şimdi Ege’den uzun yolculukları göze alarak giden kumar tutkunlarına bir haberim var: Sakız Adası’na kumarhane açılıyor. Bulgarların başı çektiği yatırım son aşamasına geldi. Tüm izinler alındı yer bulundu, Çeşme-Sakız ulaşım sorunu çözüldü.
 
Pek yakında İzmirli kumar severler 20 dakikalık bir gemi yolculuğu ile bu zevklerine Sakız Adası’nda kavuşacaklar.  
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN