Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2015 Yılı Türk Turizmi Kritikte

Yayınlanma Tarihi : 22 - 10 - 2014 : 11:38
Turizm çok dikkatle dizayn edilmesi gereken bir ekonomik olaydır. Çünkü çok hassas ve adeta eskilerin tabiri ile buluttan nem kapmak özelliği ile malüldür.
 
Bunun anlamı dünya ekonomisinin kritik bir dönem geçirmesi ve ülkemizin yer aldığı coğrafyanın hali hazır durumu bizi 2015 turizm talebinin geleceği hususunda endişelendirmektedir...
 
Sınırlarımız kevgire dönmüş, rızamız olsa da Suriye'den ilticaların milyonları bulması pek parlak bir gelecek göstermemiştir.
Bunun ekonomik yük olması yanında, çözüm sürecine de etkisi, ayrıca iç çalkantılar olarak ortaya çıkmış ölümlerle sonuçlanmıştır..
İşin siyasetinin doğru ve yanlış olan şeylerinin sektörde konuşulmaması, beni endişelendirmektedir. tahlilini yapacak değilim ama bütün bunların faturasının turizmimizin negatif hanesine yazılacağı hissini taşımaktayım. 
 
Elli yıldır içinde olduğum bu sektörde bunun benzerlerini fatura ödeyerek geçirdiğimizi bilmekteyim.
Peki bunu bilmek yeter mi? hayır. Tedbirleri ne olacak bunu önleyecek şartlar 
nasıl yaratılacak sorusunun cevabının telaffuz edilmemesi  beni rahatsız etmektedir.
 
Harp ve silahla çarpışma alanlarının yakınlığı, içimizdeki hainlerin karışıklıkları çıkarmalarının , nereye kadar gideceklerinin fulü olması ayrıca bir sorundur. 
 
Bu şartlar içinde, 2015 yaz aylarındaki talebin geleceği ise bilinmemektedir.Önemli ve esas olan hükümetin alacağı tutum ve politikaların tutarlı olmasıdır. 
 
Bunun için elden gelen yapılacaktır. ancak bizi ne  kadar rahat bırakacaklar bilinmemektedir. 
O zaman bazı tedbirler ve en azından bir kriz masası kurularak başta Bakanlık ve Türsab ile Konaklama tesisleri sahiplerinin kuruluşları yerlerini almalı ve raporları ve çalışmaları ile gereken enformasyon hizmetini sağlayarak sektör haberdar  edilmelidir.
Umarım karışıklıklar sona erer, ama turizm netamelidir. gereken her türlü müsibet düşünülerek iş  garantiye ve takibe alınmalıdır.. Bizden hatırlatması Görev Bakanlığın ve sektörün kendisidir.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN