Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alman Çoban Köpekleri

Yayınlanma Tarihi : 05 - 10 - 2014 : 09:33
Aslında bu hafta cins tanıtımı yapmayı düşünmüyordum ama başımdan eğlenceli bir olay geçince yazmaya karar verdim. İzmir’de hayvansever bir sitede oturuyorum çoğunluk köpek besliyor. (Sitedeki tek Alman Çoban Köpeği Tyra) ve dolaştırırken karşılaşıyoruz.
 
Güvenlikli bir site ve güvenlik çalışanları tüm siteyi ismen tanıyor arabayla girip çıkarken selam veriyorlar, her zaman güler yüzlü ve ilgililer. Geçenlerde Tyra’yı dolaştırırken bir güvenlik görevlisi arkamdan seslendi. Bazen ben yokken de evde çalışan kadın köpekleri gezdiriyor. “Begüm Hanım, Begüm Hanım, size söylemem gereken önemli bir şey var” dedi. Ben de buyurun dedim. “Köpeğiniz çok güzel ama biz çok üzülüyoruz” dedi. “Hayrola dedim neye üzülüyorsunuz?” Dedi ki: “Sizin köpeğin arka bacakları basık kalmış kısa kalmış acaba siz yokken kadın çok az gezdiriyor az yürütüyor ondan mı acaba?” Ben de “onun cinsi öyle düşük belli Alman Çoban Köpeği bu” dedim. “Yani eminim öyledir de hani bacakları beli falan kısa kalmış'' dedi tekrardan. O günde çok vaktim yoktu uzun uzun açıklayıp googledan bir iki resim gösteremedim ya da Tyra'ya show pozu verdirmedim.
 
İki gün önce bir arkadaşıma aynı sitedeyiz akşam yemeğine gittim. Onun da çok tatlı bir köpeği var. Tyra’yı da götürdüm yanımda çok güzel oynadılar. Bu arada arkadaşım kendi köpeğini gezdirirken güvenliklerin onu nasıl sevdiğini falan anlatıyordu sonra da ''Tyra'dan da bahsettiler'' dedi. Dedim nasıl? Çok güzel bir kurt var görmüşsünüzdür belki ama çok üzülüyoruz biz ona arka bacakları kısa kalmış deyince arkadaşım da Tyra var bir tek. O benim arkadaşımın köpeği onun cinsi öyle demiş. Yani ben inandıramamışım bizim güvenlikçileri o yüzden bugün bu yazıyı çok sevgili site güvenlikçilerimiz için yazıyorum yeter ki siz artık üzülmeyin. 
 
Alman Çoban Köpekleri Türkiye’de Alman Kurdu olarak tanınıyor. 2 farklı tüy yapısında olabilir. Uzun tüylü Alman Çoban Köpekleri mesela benim Tyra gibi veya kısa tüylü diyebileceğimiz çift katmanlı tüy yapısına sahip olanlar benim Maya gibi. Aynı zaman da 2 farklı çeşidi vardır showline ve workline olarak da ikiye ayrılırlar. Showlinelara düşük belli Alman Çoban Köpekleri denir bunlar uzun veya kısa tüylü olabilirler. Maya ve Tyra ikisi de showlinedır. Bu düşük belli Alman çoban köpeklerinin doğal duruşlarında ringte yarışırmış gibi show pozu vermeleriyle tanınır. Workline olan Alman Çoban Köpekleri şu an eskisi kadar çok Türkiye’de bulunmasalar da benim tanıdığım Ankara'dayken çok özel bir can dostu vardı Dost. Workline olanlar daha dayanıklıdır bu yüzden işçi sınıfında yer alabilirler. Yani düşük belli olanlar daha narin köpeklerdir. Zaten kalça çıkığı riski de bu cinste genetik olarak yaygındır.
 
Umarım açıklayıcı olmuştur bu yazı ayrıca bir tane workline bir tane de showline Alman Çoban Köpeği resmi de ekliyorum sizler için.
 
Not: İkisi de benim köpeğim değildir. Temsili fotoğraflardır.
 
İyi Pazarlar ve İyi bayramlar...  
 
 
Showline Uzun Tüylü Alman Çoban Köpeği
 
 
 
Workline Alman Çoban Köpeği
 
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN