Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'den Bir Dünya Şampiyonası Geçti

Yayınlanma Tarihi : 03 - 10 - 2014 : 10:36
Geçen hafta İzmir’de Dünya Ritmik Jimnastik Şampiyonası yapıldı. 58 ülkeden 400’e yakın sporcu ile yakınları İzmir’de bir hafta geçirdiler. 
Gazetelerde ‘’Boş salonda dünya şampiyonası’’ haberleri çıkınca İzmirlilerin böyle bir organizasyondan haberi oldu.
 
Halkapınar Spor Salonu’nun boş olmasının ayıbı bu şehirdeki tüm dinamiklerinin üzerindedir.
 
Bunda başta basın olmak üzere, İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret, Sanayi, Esnaf Odaları ile tüm sivil toplum kuruluşlarının günahı vardır.
 
70’li, 80’li yıllarda muhabirlik yaptığım dönemlerde bu türde birçok organizasyonu takip ettim.
 
Böyle bir şampiyonada organizasyonun gerçekleştiği şehirde 7’sinden, 70’ine herkes bir ucundan tutar. Şehir baştan sona afiş, bayrak ve posterlerle donatılır.
 
Az buz değil, marka kent olması için çaba harcadığımız (!) İzmir’de bir dünya şampiyonası vardı.
 
Dediğim gibi ayıp hepimizin. Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ile yarışma sonrası telefonda görüştüm. O da ilgisizliğe çok üzülmüştü. Başta Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere herkesi ziyaret ettiklerini söyleyen Çelen “İzmir bu spor için çok özel benim için. Sporcu sayımızın en yüksek olduğu il olması sebebiyle dünya şampiyonasını buraya aldık. İzmirliler biraz daha ilgi gösterebilirlerdi. Biz başta basın olmak üzere tüm kurumları bilgilendirdik. Şunu çok net söyleyelim İzmirli sporseverler çok önemli bir fırsat kaçırdılar. En önemlisi de yurt dışından gelen ve bilet alan seyirci sayısı İzmirlilerden çoktu” diyerek biraz buruk olduğunu belirtiyordu.
 
Az değil, yaklaşık 6 milyon lira harcanan bir şampiyona gerçekleştirildi. Özellikle Konak ve civarındaki tüm oteller doluydu, İzmir ekonomisine
ciddi bir katkısı oldu şampiyonanın. 
 
Ne yazık ki Universiad’dan sonraki en büyük organizasyon burada yapıldı ve sporu futbol olarak algılayan başta basın olmak üzere tüm İzmirliler sınıfta kaldı.
 
En büyük ayıbı da açılışa ve kapanışa gelmeyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptı. 
 
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Yarın Kurban Bayramı… Tanıdık tanımadık herkesin bayramını içten dileklerimle kutluyorum. Sağlıklı ve sıhhatli bir bayram tatili geçirmenizi temenni ediyorum…
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN