Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP “Taklitçilik”ten Kaybediyor...

Yayınlanma Tarihi : 29 - 08 - 2014 : 09:25
İktidar kanadı, ülkenin tüm maddi manevi olanaklarını tepe tepe kullanırken, arka arkaya kazandıkları “seçim zaferleri”ni doya doya kutlarken, muhalefet kanadını uluşturan CHP ve MHP ise fırsat buldukça ekranlara çıkıp “bunu da yaptılar” cinsinden halka şikayet yarışı ile günü kurtarmaya çalışıyor.
Erdoğan’ın görevi devraldıktan sonra nasıl bir cumhurbaşkanlığı yapacağı, açıkladığı kadarıyla kendi ifadelerinin bileşkesinden, karakter yapısından, mutlak hakimiyet hırsından belli olmakla birlikte, önümüzdeki genel seçimlerde muhalefet kanadına daha çok “şaşkınlıklar” yaşatacağı, “malzeme” vereceği, “bu nasıl cumhurbaşkanı” dedirteceği günler uzak değil.
Özellikle CHP, kendi içinde zamansız bir “yenilgi kurultayı”na hazırlanırken, 1946 seçimlerinden bu yana, seçim kazanmış her siyasi partiye benzemeye çalışmak, onların gittiği yoldan gitmek uğruna, partinin kuruluş ilkelerini, Atatürk çizgisini, parti bayrağındaki okların anlamını, evrensel değerleri dejenere ede ede bu günlere kadar “her 4 kişiden 1’inin partisi” olarak ulaşmıştır. Oysa, 1946 seçimlerini kaybetmemiş olsalar da, parti içinde çöreklenmiş toprak ağalarının, köy koleksiyoncularının, Atatürk devrimleri düşmanlarının “Az kalsın iktidarı kaptırıyorduk” söylemleri ve baskısı ile, Osmanlı’nın yüzyıllarca uyuttuğu, cahil bıraktığı halk yığınlarına ışık olmak üzere kurulmuş Köy Enstitüleri’ni, Halk Evleri’ni kapatmakla, kendi ayağı ile birlikte Türk insanının beynine de kurşun sıkmıştır.
 
Bu Parti Neden Hala Ayakta?
Nitekim CHP’nin benzetilmeye çalıştığı parti, şu veya bu nedenle siyaset sahnesinden silinmiş, Atatürk’ün emek emek oluşturduğu ilkelerin kırıntısı ile bile CHP hala hayattadır. CHP’nin ilk benzetilmeye çalışıldığı Demokrat Parti, darbe ile alaşağı edilmiş olsa da, bıraktığı “çürük miras partileri” de tutunamamışlardır.
Bu kez başka bir seçim galibi parti Demirel’in AP’si, DYP’si CHP’nin ilkesizlerinin imrendiği, benzemeye çalıştığı partiler olarak sahne alırken, bu gün şu veya bu nedenle o partiler de yoktur.
Arkasından Özal’ın ANAP’ının seçim zaferleri Atatürk’ün mirasına konmuşların başını döndürmüş, bu kez partinin direksiyonu o taraflara kaydırılmıştır.
11 yıldır da yine bir iktidar partisinin kazandığı zaferler, CHP’yi sarsmakta, birileri CHP bayrağındaki son okları da kırma, yok etme gayreti içine girmekte sakınca görmemektedirler.
Bazı CHP’lilerin “yeni idolü AKP”nin sonunu kestiremiyorum. Ama CHP’nin, Atatürk devrim ve ilkelerinin kırıntılarıyla, muhalefette kalma pahasına da olsa epey bir süre daha siyaset sahnesinde kalacağına inanıyorum.
Bu mini analizin devamı olarak, eğer CHP’nin yönetim kadrolarında bulunanlar, hamasi söylemlerle, kırık dökük ideolojilerle seçim kazanmış partilere benzemek yerine, Atatürk devrim ve ilkelerine sahip çıkarak yerlerinde kalmayı, büyük özümseme ve gelecek planlaması olan Atatürk çizgisinin üzerine, değişen medeni dünyanın kazanımlarını de ekleyebilselerdi, bugüne kadar defalarca iktidar olabilirdi.
 
“Siyasi Doymuşlar”a İhtiyacınız Var...
Siyaset dışı, ama mutlak Atatürkçü sade bir vatandaş olarak CHP yönetim kadrolarına ve milletvekillerine naçizane tavsiyem; partinin 1946’dan bu yana yaşadığı bütün sapmaları teker teker ele alarak partiyi o çizgiye çekmekle işe başlamak, siyasi doygunluğa ulaşmış parti ağabeylerinden bir “strateji konseyi” oluşturmak, kısa vadeli ve dipsiz “seçim taktikleri” yerine, 3-5 seçim sonrasını hedef alan sabırlı ve tutarlı plan ve projeler ortaya koymaktır.
Eğer niyetiniz sahiden “iktidar olmak”sa, beklenen er geç gelecektir.
Ama, iktidarın her fırsatta ağzınıza tıkıştırdığı sakızı çiğneyerek, “bu da yapılır mı” diyerek siyaset sahnesinde kalmak istiyorsanız, siz bilirsiniz bile diyemiyorum.
Çünkü; her “icraat”ta burnunun direği sızlatılan gerçek Atatürkçüler’in çektiklerinin vebali omuzlarınızdadır.
Hissedebilirseniz...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN