Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


7 Ver, Bir 1 Al Nankörlük Etme!...

Yayınlanma Tarihi : 25 - 08 - 2014 : 09:21
Bazıları inatla “İzmir ilerliyor, dünya kenti oldu” gibi ölçüsüz-dayanaksız iddialar içinde olsa da, bu kent özellikle AKP hükümetleri döneminde ne hak ettiği yatırım alabildi, ne de devlet yatırımlarından faydalanabildi.
 
İzmir’in en son halinin “7 veren, 1 alan” kent durumunda olduğu, buna karşın İstanbul’un, Ankara’nın, Konya’nın, Kayseri’nin, hükümete vergi olarak gönderdiği paraların büyük bölümünü yatırım olarak bu il sınırları içine hükümet yatırımı olarak geri döndüğünün rakamları en yetkili ağızlardan gazete sütunlarına, televizyon haberlerine daha yeni yansıdı.
 
Bu köşede yaza yaza kalemimizde tüy bitti; İzmir haksızlığa uğruyor, İzmirli cezalandırılıyor, bu halka bitmez tükenmez bir “yola gelmemişlik”in bedeli (yerel ve genel seçimlerde AKP’yi birinci parti yapmamanın) bedeli, çatır çatır ödetiliyor. Üstelik, tapulu mallarına bile el konularak...
 
Her şey apaçık ortadayken, en geri zekalıların bile anlayabileceği boyutlardanken birilerini hala hala yaptıklarıyla, yapmadıklarıyla, söylemleriyle bu kent ve kent insanına yapılan haksızlıkların kayıtsız-şartsız savunucusu durumunda bulunmalarıdır.
Bu kente AKP’li olarak baktın mı başka görüyorsun, CHP’li ya da MHP’li oldun mu başka görüyorsun. 
Siyasi yaşamını, siyasi ikbal üzerine kuranlar, muhalefetin yaptığı “deveyi pire” olarak gösterme, kendi partisi tarafından yapılan “pire” gibi bir hizmeti “deve” yapmakta o kadar ustalaşmışlar ki, bu gibi kişilerin sergiledikleri insanlık-vatandaşlık-hemşerilik gösterileri hiç bir kalıba sığmıyor.
Dilerim; siyasi gelecek, siyasi ikbal, siyasi açlık giderme üzerine bu kentin doğrularını çarpıtma “marifeti” sergileyen tüm siyasilerin tüm hesapları kursaklarında kalır.
 
Madem Demokratsınız; Halka Sorun...
Yaklaşık 10 yıldır İzmir’de bir stat tartışmalarıdır gidiyor... Geldiğimiz noktada sahasız-statsız kalan İzmir’in köklü spor kulüplerinden Karşıyaka Buca’ya, Altınordu Manisa’ya sığınmak durumunda kalıyor. Çünkü, İzmir’de stat yok. Yokluğunu yetkililer biliyor mu, biliyor. Yerel yönetim “benim şehir planlarıma göre stad yeri burası. Gerçekten niyetin temizse buyur yap” diyor. Her türlü ipi elinde geçirmiş hükümet kanadı ise “Siz bilmezsin, Karşıyaka ve Güzelyalı’nın göbeğindeki statları yeniden yapacağım” diyerek ortaya konan tüm bilimsel verileri reddediyor.
Hadi Ankara’dakiler bu inat içinde “madem istemiyorsunuz...” pişkinliği ile bu kenti hizmetsiz bırakmaya devam ederken, aynı “koro”nun yerel ayağına ne demeli? “Hükümetimizin önerdiği yere stat yapımına karşı çıkarsanız, böyle sürünürsünüz” diyor, ardından demeye getiriyor; Beter olun...
AKP Karşıyaka İlçe Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin Karşıyaka Stadı’nın yerine 15 bin kişilik stat yapılmasına engel olmaya çalışanlara verip-veriştirmesine getirmek istiyor ve kendisine demokratik bir yol öneriyorum;
Madem inatla yapmak istediğiniz hizmeti halk için yapacaksınız ve bunda da ısrarlısınız, o halde referandum yapın... Halk için yaptığınız hizmeti bir de halka sorun bakalım, sizin öngördüğünüz “hizmet”i istiyorlar mı, istemiyorlar mı?
Madem “demokrasi” diyorsun, madem “halk iradesi” diyorsun, buyur o zaman halka saygıya...
Sor bakalım Karşıyakalı’ya, Güzelyalılı’ya; Siz evlerinizin ortasına, mahallenizin göbeğine 15’er bin kişilik stat istiyor musunuz, istemiyor musunuz?
Bir de eğer sizce sakıncası yoksa, vatandaşın bilmiş olması da haksa; şu Alsancak Stadı’nın kapatılmasına gerekçe olan şu “çürük” raporunun ayrıntılarını bir biz “bir şey bilmezler” de bir görebilsek...
Halka rağmen “halka hizmet” anlayışı nereye kadar?
Sizlerle hiç mi, “yaşadığımız kent için asgari buluşma noktamız” olmayacak?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN