Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turtayla 2 Gün

Yayınlanma Tarihi : 24 - 08 - 2014 : 09:45
Çok fazla köpeğim olduğu için hiç bir zaman kedi almayı düşünmedim düşünemedim. Fakat son zamanlarda gerek arkadaşlarımın kedileri olsun gerekse bizim apartmanın dışında doğurup anneleri kaybolan kedileri eve aldığımdan dolayı kedilere karşı da inanılmaz sempati beslemeye başladım. Tabii evdekiler de ben getirdiğim için Barney başta olmak üzere ağabeylik gösterip kedileri sevmese de ses çıkarmamasıyla ben de iyice şımardım. Eve aldığım kedileri sahiplendirdim ama o iki üç günde bile onlara çok alışmıştım. Derken üniversiteden çok yakın bir arkadaşım benden exotic shorthair bulmamı istedi. Aslında petshoptan almak istedi de ben inanılmaz karşı olunca bu görevi üstlendim ve anne altından sağlıklı yavru bulabileceğini söyledim. Sonra da sağa sola haber saldım ama gerçekten de anne altından sağlıklı hem de bu cins kediyi bulmak meğer ne zormuş!
 
O zaman dedim ki kendi kendime evet köpek çiftlikleri var, üretim çiftlikleri, secereli yavru üreten bir sürü yer var ama kedi cinsleri için bu çiftlikler yok ve bulmak baya uğraş gerektiriyor. Bunun üzerine sosyal medyada farklı grupları ve forumları takip etmeye başladım. Her düşen ilana bakıp üreticiyle konuşmaya başladım. Bazıları aklıma yatsa da yavruyu gönderebilirim nerdeyseniz diyenleri eledim direkt. En son Seal Tortie ile tanıştım ki şu an adını ''Turta'' koydum. Turtayı doğduğu andan takibe aldım. Üreticisi inanılmaz titiz biriydi. 3 aylık olana kadar kesinlikle sahiplendirmek istemedi ve kendi şahsi arabasıyla İzmir'e kadar getirdi yavruyu. Ayrıca ücreti de getirince almayı kabul etti. Yine de bu kadar özveriye rağmen İzmir'de bir üretici olmaması sinir bozucuydu. Turta'yı aldım bir gün kendi evimde misafir ettim ve arkadaşımı yemeğe çagırıp ona sürpriz yaptım. Aylar geçmesine rağmen artık benim bile bu cinsi bulamayacağımı düşünüp farklı daha kolay bulunabilecek cinslere yöneldikleri bir sırada Turta'yla onlara sürpriz yapmamı inanılmaz duygusal karşıladılar.
 
Ertesi gün bana çok güzel orkideler geldi. Bembeyaz üzerinde de Turta'dan bir not vardı. ''Bana güzel bir yuva verdiğiniz için teşekkür ederim'' yazıyordu. Çok iyi insanlara çok iyi bir kedi vermiş oldum ve bundan ötürü de ikimiz de duygusal anlar yaşadık. Barney ve Tyra da hazır kedilere alışmışken acaba diyorum ben de kedi alsam mı? Yine de sanki benim için bir kaç yıl var gibi...
 
Turta'yla geçirdiğimiz 1 gün ve gecede yine de köpeklere daha yakın olduğumu gördüm. Belki de daha uzun sürede hem kedilerim hem de köpeklerim olabilir. Ayrıca atlarla kedilerin uyumu da tartışılmaz. O yüzden neden olmasın :)
 
Tüm can dostlarınızı kucaklıyorum. İyi pazarlar...
 
 
 
Turta exotic shorthair
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN