Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'nin Çok Bilen Muhalifleri

Yayınlanma Tarihi : 14 - 08 - 2014 : 09:15
CHP’de Ekmeleddin İhsanoğlu fırtınası seçim sonrası kasırgaya dönmeye başladı.
 
CHP’nin çok bilen muhalifleri başta Muharrem İnce olmak üzere Emine Ülker Tarhan, Nur Serter, Süheyl Batum kısaca Baykalcılar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adayın açıklanmasıyla birlikte rüzgar ektiler, şimdi kasırga biçmek istiyorlar.
 
Sırf Kılıçdaroğlu’nu koltuğundan etmek için Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlarını kendileri açısından avantaj gören bu gruba şimdi birer kilo kına göndermek lazım.
 
Hem meydanlara çıkmadılar, hem sandığa gitmediler, en önemlisi de birçok CHP’li seçmeni etkileyip oy kullanmamalarını sağladılar. 
 
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yazdığım yazılarda muhalif grubun seçimler kaybedilirse bunu parti içi bir iktidar savaşına döndüreceklerini açıkça belirtmiştim. Pazar gecesinden bu yana verilen demeçler aynen yazdığım gibi, görüyorum ki fatura Kılıçdaroğlu’na kesilmeye çalışılıyor.
 
Tüm vebali taşıması gereken muhalifler sanırsınız ki sütten çıkmış ak kaşık.
 
Merak ediyorum Çankaya hayalleri gören ama kendi partisinden bile 20 imza bulamayan Emine Ülker Tarhan bu güne kadar kaç defa Anadolu’yu ve Karadeniz’i gezdi ve seçmenlerin nabzını tuttu?
 
Ankara’da oturup ahkam kesmek kolay. Acaba Tarhan ve arkadaşları Anadolu ve Karadeniz’de neden CHP olarak yüzde 5’i geçemiyoruz diye hiç kafa yordular mı?
 
Kendilerine bu kadar güveniyorlarsa neden seçimlere Kayseri, Sivas, Malatya, Gaziantep, Trabzon, Diyarbakır gibi şehirlerden girmiyorlar.
 
Hanımefendi buyurmuş, ikinci tura kalacak bir seçimi ilk turda verdik diye. Hadi şöyle düşünelim, ağa babaları Baykal’ı aday gösterdiler ve ilk turda yüzde 25 aldılar. Peki ikinci turda ne olacaktı? Ben söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan yüzde 65-70 ile Cumhurbaşkanı olacaktı.
 
Böyle bir tablonun sonucunu Ülker ve saz arkadaşları kendi aralarında hiç tartıştılar mı?
 
Onlar için varsa yoksa koltuk. Başka bir deyişle küçük olsun ama parti bizim olsun mantığı. Daha önce de açıklamıştım. İhsanoğlu bulunabilecek en iyi adaydı.
 
Sırf kendi çıkarları için CHP’yi zor duruma düşürmeye çalışanları tarih affetmeyecektir.
 
Kim mi bunlar? Tabi ki, Deniz Baykal ve saz arkadaşları.
 
Kılıçdaroğlu bunlar için çok güzel söylemiş ‘’CHP’nin yakasından artık düşsünler’’.
 
Benim de temennim hemen, mümkünse yarın...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN