Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcılıkta Son Radde

Yayınlanma Tarihi : 10 - 08 - 2014 : 10:10
Bir arkadaşımın başına gelen olayı anlatmak istiyorum bugün size. Bayramda Çeşme'nin ne kadar kalabalık olduğunu, Alaçatı'nın nasıl bir hal aldığını az çok biliyorsunuzdur yada tahmin edebiliyorsunuzdur. Şahsen ben dinleyenlerden ve tahmin edebiliyorum diyenlerdendim.
 
İşte bu karmaşık günlerde arkadaşım Alaçatı Pazar yerinin ordaki virajdan dönerken önüne 8-9 aylık bir köpek fırlıyor. Bu arada oradaki virajı bilenler bilirler baya keskin bir virajdır dardır da karşıdan araba gelme tehlikesi de vardır. Bu yüzden baya yavaşlarsınız hem araba savrulmasın diye hem de karşıdan araç gelirse kör nokta olduğundan çarpışmamak için. Arkadaşımın aracı da savrulacak cinsten ağır bir araç. O yüzden zaten virajı dönerken baya yavaşlamıştım diye anlattı, köpek önüne fırladığında karşıya geçiyordu ama aracı görünce aniden durdu ben de hemen frene bastım hatta direksiyonu kırdım ama yine de tek tekerle çarptım dedi. Hemen refleks olarak aynadan bakmış ve köpek kalkıp yolun karşısına geçmiş. Yine de aracını sağa çekip belki iç kanaması vardır diye araçtan inmiş ve köpeğe doğru gitmiş. Bu sırada kesinlikle nereden çıktığını anlamadığım bir adam köpeği tutmuştu diye devam etti anlatmaya yatırmış ve öldürdün köpeği biraz yavaş gitsene diye arkadaşıma çıkışmış. Arkadaşım da hemen veterinere götürelim diye adamla tartışmaya girse de adam 'öldü zaten veteriner ne yapacak ki' diye köpeği vermek istememiş. Halbuki arkadaşımın dediğine göre köpek can çekişiyormuş hani belli ki iç kanaması vardı. Belki veteriner bir şey yapamazdı ama adam köpeği vermedi ki veterinere götürelim dedi.
 
Belki de gerçekten kurtarılamaz durumdaydı köpek ama acı çekerek ölmesine de gerek yoktu gerçekten de. Bu sırada halk toplandı başımıza zaten diye devam etti arkadaşım anlatmaya, herkes onun yavaş gittiğini ve köpeğin bir anda yola atladığını anlatmaya çalışmış adama fakat adam kesinlikle dinlemediği gibi bir de çevreye sataşmaya başlamış.
 
Bunun üzerine can çekişen köpek bu kargaşada can verdikten sonra bari köpeği gömelim demiş arkadaşım fakat adam buna da müsaade etmemiş ve bu köpeğin kendi arkadaşının köpeği olduğunu 1 gün önce aldıklarını ve tatile gittiklerini bu yüzden de köpeği kendisine bıraktıklarını söylemiş ve köpeğin ölüsü burada duracak arkadaşım geldiğinde görecek ben öldüğünü söyleyemem demiş. Şimdi tasmasız yani boyun tasması bile olmayan güya arkadaşının köpeği olduğunu rivayet eden kişi bu hikayedeki dolandırıcımız oluyor. Çünkü bundan sonrası çok ilginç, arkadaşımın iyi niyetinden ve bir cana çarpmış olduğu şoktan yararlanan bu şahıs onun telefon numarasını alıyor ve tacizler başlıyor. İlk önce güya arkadaşının bu köpeği 9 aylık tasması bile olmayan sokak köpeğini 1 gün önce 1100 TL'ye almış olduğunu ve bu parayı köpeğe çarptığı için vermesi gerektiğini mesajlarla anlatıyor bu şahıs.
 
Daha sonra farklı farklı bir sürü numaradan arkadaşımı arayıp tehdit etmeye başlıyorlar. Bundan sonrasıyla avukatlar ilgilenecek tabii ki fakat eğer ki köpek sizindi ise neden tasması yoktu ve neden yolda tasmasız köpeğinizi bırakıyorsunuz. Hele ki bayram karmaşasında Alaçatı yollarında. 9 aylık sokak köpeğine kim neden hangi akla hizmet 1100 TL para verir. Barınaklar cins olsun sokak köpeği olsun kaynarken herkesi neden salak yerine koymak istersiniz?  Tehditlerinizle sadece ama sadece kendi başınıza dert açacağınızı bilmez misiniz?
 
Ve son olarak dolandırıcı bey okuyorsanız eğer bu yazıyı o köpeğin acı çekerek ölmesinin sebebi ona çarpan arkadaşım değil orada kavga çıkartıp köpeği veterinere götürmek isteyen arkadaşıma köpeği vermediğiniz için sizsiniz. Çünkü oraya çok yakın Pegasos veteriner kliniği vardı ve belki kurtulamazdı ama can çekişerek de ölmezdi o can, vebali sizin boynunuza... 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN