Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bilim Adamı “Def Etme” Sistemi!...

Yayınlanma Tarihi : 01 - 08 - 2014 : 09:14
Eski Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Türk Eğitim Sistemi üzerine söylenmiş “güzel(!)” cümleleri var; Bu ülke Müslüman bir ülke. Türkiye’nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Biz ara teknik eleman ülkesiyiz...
Bir yıl önce söylenmiş bu “meşhur teşhis ve anlamlı (!) fikri” yeniden hatırlama nedenim, şu sıralar Türk Eğitim Sistemi’nde sürdürülen “kanuni temizlik” harekatının tüm acımasızlığı ile sürmüş olması.
Okullarda 4 yılını tamamlamış müdürler, içine “seçim”den, “yazılı-sözlü değerlendirmeye” ve en son da vali onayına kadar uzanan bir dizi akla, vicdana ve evrensel eğitim değerlerine sığmayan yöntemlerle görevden uzaklaştırılıyor, yerlerine “Milli Eğitim Komisyonları” onayından geçebilmişler “sicili bilinenler” atanıyor. 
Nasıl bir sözlü sınav, nasıl bir mülakat, nasıl bir “onay”, orasını sadece “sistemin uygulayıcıları” biliyor.
 
Gidenler Kim, Gelenler Kim?.. 
Yani anlayacağımız; polisten, hakimlerden, savcılardan sonra, Türk Eğitim Sistemi’nde üzerinde de “çürüklerle sağlamların yer değiştirilme operasyonu” tüm hızı ile sürüyor.
Bu büyük “operasyon”un amacının, bir ülkenin geleceği olan çocuklarını, birilerinin arzusu olan “belirli formlarda vatandaş yetiştirmek” olmadığını kimse inkar etmeye kalkışmasın...
Hedeflenen şudur;
İyi Müslüman,
Düşünmeyen, ölçmeyen, biçmeyen vatandaş,
Manevi değer yöntemleriyle kısa sürede bloke hale getirilebilecek gruplar
Geri kalmışlığını, kafasının çalışmadığını “Allah vergisi” olarak değerlendirecek kitleler.
Bilerek ve bilinçli olarak aydınlatılmamış çoğunluğun oylarıyla, “eğitim sistemi çürüğü” aydınların çatlak sesini “demokrasi düzenbazlığı”, gizli-kapaklı seçim sistemi ile kontrol altında tutmak. Yine de baş kaldıran olursa, tam teçhizatlı polis ve “birilerinin ağzının içine bakan” yargı sistemi ile, aklından asilik geçenlere örnek olacak şekilde cezalandırmak...
 
 
Görülüyor ki; siyasilerin çeşitli amaçları doğrultusunda yaz-boz tahtasına döndürdüğü eğitim sistemi artık, “evrensel değerlere göre yetişmiş” yönetici de yetiştirmez oldu... Yoksa, 76 milyon insanın gözü gibi baktığı çoluğunu-çocuğunu, kendileri gibi birilerine “mürit-ümmet” yetiştirmek üzere sorgusuz-sualsiz harekete geçmiş olabilirler mi?
Yapılanları; Çocuklarımızın, “bilim adamı- mucit- aydın -fark eden vatandaş” olarak yetiştirecek tüm kanallara son darbeyi indirmek olarak değerlendiriyor ve uygulayıcıları sağ duyuya davet ediyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN