İzmir'e Bir Stat Bile Yapamayan Beceriksizler...

BEN HABER GAZETESİ 22.SAYI
 
 
Alınacaklar alınsın. 
 
Bana göre beceriksizler kim mi? Başta İzmir Valisi derim ve sıralamaya devam ederim, Büyükşehir Belediye Başkanı, AKP’li vekiller, CHP’li vekiller, Beden Terbiyesi Bölge Müdürü, İZVAK Başkanı ve bu şehirde spordan sorumlu herkes.
 
İzmir’e yakışan bir stat tartışması neredeyse on yıldır şehrin gündeminden düşmüyor. Ama ne yazıktır ki lafı bol icraatı sıfır olan yöneticiler sayesinde bir arpa boyu yol alınamadı.
 
Şu anda tartışma konusu olan Karşıyaka’nın ve Göztepe’nin mevcut statlarının yerine 15 bin kişilik birer stat yapmak İzmir’e yapılabilecek en büyük kötülüktür.
 
Ben ve birçok arkadaşım yıllardır söylüyoruz ve yazıyoruz.
 
Düşünülen ve dayatılmaya çalışılan iki stat da, her iki camianın da işini görmez. İki kulübün de seyirci kapasiteleri ortadadır. Statlar ihtiyaca cevap vermeyeceği gibi bulundukları semtlere başta trafik yükü olmak üzere birçok dert getirecektir.
 
Aziz Kocaoğlu’nun Örnekköy projesi bir şekilde doğrudur. Düşündüğü 35 bin kişilik stat İzmir’in değil, Karşıyaka’nın stadı olur.
 
Bu işin tek doğrusu vardır. İzmir’i yeniden futbolda adı geçen bir şehir yapabilecek tek proje Atatürk Stadı’nın yıkılıp yerine yeni bir stat yapılmasıdır.
 
İzmir’in merkezinde, mevcut alana yeniden inşa edilecek 55 bin kişilik modern bir stat, hem İzmir’de yeniden milli maçların oynanması, hem bir Avrupa Şampiyonası Finali’nin İzmir’e gelmesinin sağlanması açısından da önemlidir. Onun dışında Alsancak Stadı mevcut durumu idare etmektedir.
 
Ama bu kentin Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı kanlı bıçaklı gibi kavgalı olduğu sürece, değil bu şehre bir stat yapmak, İzmir adına ortak bir toplantı bile yapamazsınız.
 
Yukarıda saydığım beceriksizler de İzmir adına konuşacak konuları kalmayınca temcit pilavı gibi stat konusunu gündeme getirip birbirlerini suçlamaya devam ederler.
YORUM EKLE