Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaratıcı Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yayınlanma Tarihi : 20 - 07 - 2014 : 09:48
Bu sloganı hemen hemen herkes artık biliyordur.
 
“IKEA Evimizin Her Şeyi” Amerika’daki IKEA mağazalarında, kedi ve köpek gibi barınak hayvanlarının karton maketleri halı, kanepe ve yataklara yerleştirildi. Üzerlerine de barkod konuldu. Bu barkodu akıllı telefonlarıyla okutan müşteriler resimdeki kedi veya köpek hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliyorlar. Uygulama şimdiden başarıya ulaşmış durumda. Mağazada karton maketleri bulunan tüm hayvanlar sahiplendirilmiş durumda. Birkaç hafta içinde yeni karton maketlerin gelmesi bekleniyormuş. Bu uygulamanın evde sizi bekleyen biri olmasının nasıl bir şey olacağını göstermek için başlattık diye konuşmuş mağaza müdürü. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye’de de benzer bir uygulama neden olmasın? Ne kadar çok kişiye ulaşabilir bir düşünsenize. Barınak koşullarında yaşayan kedi ve köpeklerin de durumlarını onları sahiplenmeyecek bile olsalar bir çok kişi öğrenmiş olur.
 
 
Sizlere çok önceden Pugedon uygulamasını yazmıştım hatta Karşıyaka Belediyesi'nin bu makinadan aldığını da... Yeni nesil Pugedonlar da yoldaymış duyduğum kadarıyla, biraz şekli şemali değişmiş ve ışıklandırılmış. İzmir'in her yerinde görmek isterdim en kısa zamanda yeni nesil Pugedonları da sokaklarda görmeye başlarız umarım. 
 
Herkese İyi Pazarlar...
 
 
 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN