Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzan Hükmü Kesindir

Yayınlanma Tarihi : 19 - 07 - 2014 : 09:41
Türkiye’de bütün ahlaki değerlerin cumhurbaşkanı seçimi nedeniyle askıya alınması doğal bir gelişme başlığıdır. Çünkü burası Türkiye’dir...
 
***
 
Anayasal eşitlik ilkesinden tutun da, Makyavelist hedef tariflerine kadar bütün meselelerde artık tek emel var: Cumhurbaşkanlığı seçimini iktidar adayı lehine sonuçlandırmak. AKP’nin, dört eski bakanı hakkındaki fezlekeler, AKP’li komisyon başkanı tarafından geri gönderildi. Gerekçesi basitti: Dosyadaki belge ve bilgilerin bir dizi pusulasına bağlanmamış olmasıydı. 
 
Komisyon başkanı Hakkı Köylüoğlu, dosyanın dizi pusulası taşımadığı ve bu pusulanın tanzim edilmesi için geri göndermesi başlangıçta normal karşılandı.
 
Ancak yapılan araştırmada durumun hiç de Köylüoğlu’nun anlatıldığı gibi olmadığı anlaşıldı...
 
***
 
Peki, asıl durum nedir? Asıl durum şu: Ve niteliksel olarak çok ama çok basit! 
Dosyada bütün delillerin listesi ayrıntılı biçimde dizi pusulasına bağlanmış olmasına rağmen sanki bu düzenleme yokmuş gibi dosya ilgili savcılığa iade edilmiş.
 
Komisyon Başkanı Hakkı Köylüoğlu, dosya eksikmiş izlenimi yaratarak dosyanın incelenmesini gündemden düşürmüş.
Oysa komisyonun muhalefet kanadına mensup üyelerinin yaptıkları araştırma sonunda, yok olduğu iddia edilen dizi pusulasının mevcut olduğunu tespit etmişler.
 
Amacın ne olduğuna gelince iş biraz daha ilginç bir nitelik kazanıyor. Yani her şey usulüne uygun olmasına rağmen durum farklılığı yaratıldığı gerekçesiyle işi ertelemeye gidiliyor. Böylece komisyon üyelerinin dosya içeriğindeki bilgilerin cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde kamuoyundan gizlenmesi sağlanıyor.
 
***
 
Konu hakkında Meclis’te gazetecilere açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Komisyon Başkanı Hakkı Köylü’nün görevini kötüye kullandığını belirterek, “Köylüoğlu millet iradesini Başbakan’ın emrine vermiştir” diyor. 
Yani sizin anlayacağınız tam bir yetki gaspı suçu işlenmiş oluyor... 
 
Komisyon üyelerinden CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen de dizi pusulasıyla ilgili bir sorun bulunsa dahi bunun komisyona çözülebileceğini, savcılığa fezlekelerin iadesine gerek olmadığını belirtiyor. 
Türmen, “Fezlekeleri milletvekillerinden kaçırmaya çalışıyorlar. Demek ki bu fezlekelerdeki iddialar o kadar önemli ki ne pahasına olursa olsun gizlemeye çalışıyorlar” diyor.
 
Komisyonun diğer CHP’li üyesi Erdal Aksünger de “Bu gidiş gelişler sırasında dosya içeriğinde değişiklik olacağı, belge eksiltileceği şüphesini yol açacağına işaret ediyor.
Değişen bir şey olmaz. 
 
Çünkü dosyanın incelenmesinin ertelenmesi sadece AKP’nin cumhurbaşkanı adayının işine yarayacağı için adil hükümlerin uygulanmasına fırsat verilmeyeceği anlaşılıyor. 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN