Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ekmeleddin İhsanoğlu ve Onu Tanımayanların Hezeyanları

Yayınlanma Tarihi : 05 - 07 - 2014 : 10:07
Bildiğiniz üzere üç adet Cumhurbaşkanı adayımız oldu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu. Hepsine hoş geldiniz derken, CHP ve MHP'nin ve birkaç ufak partinin de desteklediği ortak adaydan bahsedeceğim.
 
Kendisi, özellikle kamu oyunun Ulusalcı kesimi ile İşçi partililer dahil bir kısım CHP milletvekillerinin itirazlarını aldı. Özellikle CHP kanadının 21'e yakını ise başta milletvekili Anayasacı Süheyl Bey'in başını çektiği akım ile güya kendilerine ve partilerine aykırı olarak yorumladıkları Ekmeleddin Bey yerine, kendisine sorup edip asgari saygıyı göstermek yerine, sormadan etmeden, Emine Tarhan Hanım'ı adayları ilan ettiler. Güya bir hareket yaptılar.
 
Ne oldu? Emine Hanım bile istediği halde bu hareketin nezaketsizliği nedeni ile adaylığını kabul etmedi.
 
Peki bu zatların bir görünen, anlattıkları mantıki bir nedenleri veya beyefendinin bir noksanı var mı idi ? Yoktu.
 
İtiraz olsun da ne olursa olsun. Güya prensip meselesi v.s safsata zinciri. 
 
CHP bundan fayda değil zarar görür. Eğer çok prensip sahibi iseniz, basın istifanızı da görelim zatlarınızın prensiplerine sadakatlarını. Göreceksiniz bunu dahi yapamayacaklar. Peki parti ne yapmalı öncelikle disiplinini çalıştırmalıdır.
 
Efendim, Ekmel Bey, Kahire'de doğmuş, babası Türkiye'den oraya gidip yerleşmiş, bundan oğluna ne gelir acaba...
 
Benim oğlum da Londra'da görevliyken doğdu, ne oldu, İngiliz mi oldu? Ona mı hizmet etti. Bugün Türkiye'ye hizmet eden bir ihracatçı.
 
EKMELEDDİN BEY'İ TANIYOR MUSUNUZ?
 
Hayır... Ben ise kendisini, İstanbul'da görevlerim sırasında tanıdım. Bir bilim adamı, memleket sever, uluslararası tanınmış ve bizi yıllarca İslam Teşkilatı'nda şerefle temsil etmiş, uluslararası diplomasiye ve özellikle İslam alemini nabzını iyi bilen, dinini bilen, aydın, laik, eşi de bilim kadını, diplomatımız.
 
Ben kendisi ile bir çok defa karşılaştım. Birlikte toplantılara katıldık. Her defasında hayranlıkla izlediğim değerimiz olarak kendisini tanıdım ve takdir ettim.
 
Her biri birbiri ile kavgalı İslam devletlerinin ortak oylarını alarak, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği'ni iki defa üst üste seçilme maharet ve başarısını yaşamış bir kimse yanlızca takdir edilir. Değil bu zatların yaptığı gibi itiraz değil. Hem de geçersiz sözlerle mesnetsizce.
 
Geçen gün Habertürk Gazetesi'nde yayınlanan konuşmasında şerefli bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Türk'üm dedi. Peki diğer iki adayın ağzından böyle bir laf çıktı mı şimdiye kadar? Buyurunuz Ulusalcı 21'ler...
 
Ekmeleddin Bey, birleştirici, diplomasiyi bilen, itibarımızın uluslararası kaybını geri getirecek, İslam aleminde Türkiyeyi temsil edecek, sevilen bir devlet yapacak, uluslararası ve ÜLKEMİZ İÇİNDE DE SAYGINLIK YARATACAK BİR ŞAHSİYETTİR. BUNUN KIYMETİNİ, İNŞAALLAH MİLLETİMİZ DE TAKDİR EDECEKTİR. HAKINDA KONUŞANLAR LAF OLSUN TORBA DOLSUN MİSALİ DAVRANIŞLARIN SAHİPLERİ OLARAK BİR DEFA DAHA BU YANLIŞLARINI DÜŞÜNMELİDİRLER derim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN