Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’in “İstismarcıları” Üzgün...

Yayınlanma Tarihi : 02 - 07 - 2014 : 13:38
ESHOT’un Yönetimi’nin uygulamaya koyduğu “aktarmalı sistem”, ilk üç günün verilerine bakılınca hem oturacak gibi görünüyor hem de önemli arterlerde İzmir trafiğine önemli ölçüde rahatlama getirmiş durumda.
 
Uygulamayı henüz “büyük başarı” olarak tanımlayamasak da, aktarmaya rağmen yolcuların varacakları noktaya daha kısa sürede ulaşmış olmaları gerçeğini de inkar edemeyiz. Her yeniliğe mutlaka bir kulp bulma alışkanlığı ile “muhalefet” yapanların söylediklerine, “uyum dönemi avansını” bitirdikten sonra daha rahat bakabileceğiz.
 
Ancak görüyoruz ki; “devletten maaşlı ezeli muhalifler”, kendilerine eleştirecek, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi aleyhine değerlendirilebilecek “makul ve mantıklı” bir durum çıkmamış olsa da, “istismar” peşindeler.
 
O kişilerin, ellerindeki olanakları ve taşıdıkları sıfatları bir kez olsun hemşerisi oldukların kent ve kent insanı lehine kullanmadıklarını, bu kentin hiç bir sorununun halli, “yaralı parmağına bir şey yapma” gayreti içinde olmadıklarını bildiğim için, son eleştirilerini de ciddiye almıyorum.
 
“Kadrolu muhalifler”in hoşuna gitmese de, İZBAN’ın TCDD kanadı Genel Müdürü Sabahattin Eriş, ilk gün kendi sistemlerine yüklenen 10 bine yakın yolcuyu herhangi bir sıkıntıya yol açmadan taşıdıklarını, deneme aşamasındaki yeni çekerlerin gelmesi ile İzmir’de toplu ulaşımın daha rahat hale geleceğini söylüyor.
 
İşte devlet bürokratlığı, işte görev sorumluluğu budur... Kendisini ve ekibini kutluyorum.
 
 
“Eşin Değişimi” Üzerinden Ödüllendirilmek...
 
İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kenan Çakar’ın, partisi AKP’den ayrıldıktan sonraki söylemleriyle, parti çatısı altındayken yaptığı muhalif söylemleri karşılaştırınca, Türkiye’deki çirkin siyaset hakimiyetinin boyutlarını da daha yakından değerlendirebiliyorum.
“Parti disiplini ve sürekli eğitimi” altındayken, Başkan Kocaoğlu’nun her icraatını yerden yere vuran Çakar, sanki “özgürlüğü”ne kavuşup, belki de beklentilerini kestikten sonra birden “gerçek İzmirli” haline geliverdi; “doğruya doğru-eğriye eğri” demeye başladı.
 
Özellikle, “İzmir’in tapulu mallarına hükümet tarafından resmen el konulması”na karşı takındığı tavır, hatırlardadır. Bu aşamada merak ettiğim de şudur; Meclis Üyesi Çakar, hala AKP saflarında olsaydı, bu günkü özgür söylemlerini gerçekleştirebilir miydi, yoksa haleflerinin ve partidaşlarının yaptığı gibi aklı, mantığı, ölçüyü, izanı ve hemşeriliği bir kenara bırakıp, tıpkı onlar gibi bir “haksızlık alkışçısı - güce yandaşı” olmaya devam mı ederdi?
 
Neyse, öğreniyoruz ki; “Yeni Çakar”dan, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bir hayli memnunmuş ve kendisini “eş üzerinden ödüllendirmeye” karar vermiş. Kenan Bey AKP’liyken Büyükşehir’in “kızak kadroları”nda bulunan eşi Mühendis (ne mühendisi olduğunu öğrenemedim) Figen Dinler Çakar’ı “keşfeden” Kocaoğlu, İZSU Tesisler Daire     Başkanlığı’na getirmiş.
 
Değerliyse, Neden “Kızak”taydı?...
Sürekli dürüstlük, siyaset dışı kalabilme özelliği ile övünen bir adama sormazlar mı; Bu mühendis hanım gerçekten daire başkanı olacak nitelikler taşıyorsa, daha önce neden “kızak görev”deydi? Şimdi eşinin “değişimi” üzerinden “ödüllendirilen” bu mühendisin, vaktiyle eşinin mensup olduğu parti üzerinden “cezalandırılmamış” olduğu gibi bir “siyaset çirkinliği”nin varlığı inkar kaldırır mı?
 
İşte “siyasetin çirkin yüzü” dediğim, bu ülkenin yetişmiş insanlarıyla, değerleri kendilerine omuz verenler kadar olan siyasilerin, acımasızca oynayabilme cüretini gösterebildikleri, bu tür yaklaşımlardır ve bu ülkenin bir türlü “adam olamaması”nın da asıl nedenidir.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN