Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Havada Aşk Kokusu Var

Yayınlanma Tarihi : 30 - 06 - 2014 : 11:48
BEN HABER GAZETESİ 21.SAYI
 
 
Artık yaz aylarına geldik. Mevsim aşkı gösteriyor. Ortalıkta uçuşan kelebekler, çiçek kokuları insanı alenen baştan çıkarıyor. Yürek aşk arıyor. Bir mutluluk, bir enerji, bir olumlu  tavır ki sormayın. Gören de Türkiye'de hiç sorun yok, herkes özgürce fikirlerini ifade edebiliyor, ekonomi düzeldi, Türkiye AB’ye girdi filan sanır o derece yani...  Her an güzel bir şeyler olacakmış gibi yüreği kıpır kıpırdır insanın, surata yerleşmiş gereksiz bir gülümseme ile tabir-i caizse kapı gıcırtısına oynayası gelir. Boş verin enflasyonu, özgürlüğü, küresel ısınmayı, komşunun dedikodusunu, patronunuzun kaprislerini. Hormonlarınıza haksızlık etmeyin. Aşık olun... "Öyle aşık olun demeyle aşık olunmaz ki" dediğinizi duyabiliyorum. Merak etmeyin hormonlarınız sizin yerinize harekete geçti bile. Bu değişimin ve hormon salınımının tek nedeni GÜNEŞ ışınları.
 
Aşkın psikolojik ve fizyolojik açıdan kişiyi daha enerjik ve sağlıklı bir hale getirdiği uzun yıllardır bilinen bir gerçek. Peki ama ilk kıvılcım nerede çıkıyor, hangi hormonlar beynimizde nasıl etki ediyor? Yaz aylarında insanların daha sık aşık olmasının da bilimsel bazı sebepleri var. Özellikle bahar ve yaz aylarında, güneş ışınları insanların hormonel sistemini etkiliyor ve bu durumda aşk daha yoğun hissediliyormuş. Melanosit denen vücuda renk veren hücreler de, bu aylarda artıyormuş. Aşık olduğumuzda gösterdiğimiz dengesiz davranışlarımızın sebebi, vücudumuzun salgıladığı feronom maddesiymiş! Aşk, vücutta feronom maddesinin salgılanmasıyla başlıyormuş. Aşkın kokusu olarak tanımlanan bu madde, beynin ilgili bölümlerini uyarıyor ve aşk doğuyormuş! 
 
Güneş ışınları vücudumuzdaki biyolojik saati devreye sokuyor ve gerçekten de hormonlar elbirliğiyle bizi baştan çıkartıyor. Yüzümüzde kocaman gülümsemelerle evden çıkmak, çevremize, arkadaşlarımıza, yakınlarımıza daha sıcak davranmak, kendimiz için bir şeyler yapmak, yaşama olumlu bakmak en güzeli. Hazır ortalık papatya cennetine dönmüşken bu fırsatı kaçırmamak lazım. Zaman, doğaya ve rüzgara kendimizi bırakma zamanı. Belki biraz aşk acısı da çekmeliyiz. Biraz uğraşmalıyız. Öyle hemen istediğimizi elde edince tadı olmaz. Varsın aşık olduğumuz insan bilmesin, platonik aşklar yaşamalıyız mesela.
 
Yaz gelince gençlik çıldırmıyor hormonlar artıyor. Ben buradayım, ama aşık olacağım kimse yok diyorsanız hayata karışın, sahip olduğunuz güzelliklerin farkına varın, aşklarınızı yeniden yaşayın, bulunduğunuz ortama daha bir anlamlı bakmayı deneyin.
   
Hazır havada aşk kokusu varken… Ne duruyorsunuz? Ne duruyoruz?
 
Aşık olalım!
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN