Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’ye Zarar Veren Kafalar

Yayınlanma Tarihi : 30 - 06 - 2014 : 11:23
BEN HABER GAZETESİ 21.SAYI
 
 
 
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin “çatı adayı bulduk” diyerek MHP ile anlaşmasının üzerinden günler geçmesine rağmen, CHP içinde tartışmalar bir türlü bitmek bilmiyor.
 
Çatı adayından çok, ben bir kesim CHP’linin zihniyetini irdelemek istiyorum. Özellikle de Deniz Baykal ve ekibinin.
 
Baykal ve ekibi benim gözümde; Türkiye gerçeğinden bu kadar uzak, yaşadığı ülkenin insanlarının politik eğilimlerini algılamaktan yoksun, bir milletvekilliği topluluğu.
 
Kopardıkları kıyamete bakarsanız zannedersiniz ki Baykal aday gösterilseydi, seçimi alacaklardı. Hiç hesapladılar mı acaba eski genel başkanları kıyılar hariç Anadolu’dan yüzde kaç oy alırdı. 
 
Baykal yıllardır hep şu şekilde anıldı; ‘’Küçük olsun, benim olsun’’. Onun için de CHP’yi yüzde 25’lerin üstüne taşıyamadı.
 
Baykal gibi düşünenler çok iyi bilmeliler ki artık Anadolu ve Karadeniz’de CHP diye bir parti neredeyse yok gibi.
 
Deniz kıyısına sıkışmış bir alanda var olan bir CHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP ve diğer partilerin desteğini almasaydı tek başına ne kadar etkili olabilirdi?
 
Güç birliğine yanaşmayan Baykal zihniyeti partide hakim olsaydı, CHP yüzde 25’lik bir parti olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini ne kadar zorlardı?
 
Baykal ve ekibinin şunu çok iyi görmesi lazım ki MHP ile işbirliği olmazsa Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçilir.
 
Kendi bölgesi Antalya’da belediye başkanlığı seçimini kaybeden Baykal ve ekibi Türkiye’ye de Cumhurbaşkanlığı seçimini nasıl kazanacak bir anlatsalar da biz de bilsek. Şu anda Deniz Baykal ve ekibi sağduyulu CHP’lilerin gözünde “üzüm yiyen değil, bağcı döven’’ insan konumundadır. 
 
İstanbul milletvekili Nur Serter milletvekili olmuş ama alt yapı ve araştırmacılık sıfır. Söylediği laflara insanın bir tarafı ile gülesi geliyor. Cümlenin komikliğine bakar mısınız  “Cumhuriyet ile savaşan bir başbakanın kulvarında yol alan bir aday seçilerek CHP’nin bağrına hançer sokuldu”  İnsan bu sözü söylemeden önce biraz önerilen adayın geçmişini bir okur, yaptıklarını bir araştırır. Hanımefendinin adaylarından bir tanesi Altan Öymen imiş. Bu düşüncesi bile Türk seçmenini ne kadar tanımadığını gösteriyor.
 
Bir kesim CHP’li “İslam Alimi”  cümlesinden neden bu adar iride oluyor anlamış değilim.
 
Merak ediyorum her platformda Atatürkçülüğü ile övünen Yaşar Nuri Öztürk’ü, Kılıçdaroğlu aday gösterseydi, Öztürk İlahiyat Profesörü diye yine bağrımıza hançer sapladılar diyecekler miydi?
 
Deniz Baykal ve Nur Serter gibi düşünce yapısına sahip milletvekilleri CHP’de bulundukça bu CHP’den hiçbir şey olmaz.  
 
Anadolu’yu, Karadeniz’i kucaklamayan bir CHP gittikçe yok olmaya mahkumdur.
 
CHP ilkelerinden ödün versin demiyorum, ama kendisine yüzde bir oy bile vermeyen insanlarla nasıl buluşacak onun formülünü arasın.
Çatı adayı olarak ortaya konan isim Ekmeleddin İhsanoğlu doğru bir kişidir. CHP’liler kendi ayaklarına kurşun sıkmazlarsa Tayyip Bey ilk turda seçimi kazanamaz.
 
Ama gördüğüm kadarıyla Baykal ve saz arkadaşları söylemleri ile AKP’nin ekmeğine yağ sürmektedirler.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN