Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayvanlara Bakmak Bilinciyle Alın Yada Araştırın

Yayınlanma Tarihi : 29 - 06 - 2014 : 09:35
Geçtiğimiz gün doktora gittim doktorun muayenehanesi Alsancak'taydı. İlk defa gittiğim bir yerdi bu yüzden hasta giriş formu doldurduk. İşte hani şu bildiğiniz formlardan alerjiniz var mı, sürekli kullandığınız ilaç vs. ondan önce temel bilgiler tabii ki doğum tarihi, mail adresiniz ve mesleğiniz. Bu arada ben kendim doldurayım formu diye uzanınca asistan kadın kesinlikle kalemi bırakmadı ben söyledim o yazdı sağolsun. Fakat iş meslek kısmına gelince bir durakladım. Ne iş yapıyorsunuz dedi. Tam net bir yanıt yok ki ne diyeyim kadına diye düşünürken köşe yazıyorum hayvanlarla ilgili dedim. O da uzun uzun yazdı hatta o küçücük alana sığmadı sıkıştırmaya çalıştı falan en net okunan yeri hayvan oldu yazının.
 
Muayene bitti ben de ücreti ödemek için muhasebeye gittim. Muayene için beni hazırlayan hemşire yanıma geldi çok pardon siz veteriner misiniz? dedi. Ben de hayır dedim elimde de hasta giriş formum var o da ordaki hayvan kelimesini okuyabilmiş sadece muhtemelen bağdaştırmış. Ama diye ekledim bir sorunuz varsa belki bildiğim bir şeydir yardımcı olmak isterim dedim. Kaplumbağalarla ilgili dedi. Şimdi bende yalan yok hiç beslemedim kaplumbağa. Olayını bilemeyeceğim ama önlerinde bilgisayar eminim google'a giriş yapabiliyorlardır kendileri de araştırabilirdi neyse. Kaplumbağa ölmüş zaten sizlere ömür açtı bir tane küçük ayakkabı kutusunu içinde bir ölü kaplumbağa 3 marul yaprağı o kadar. Bizim kaplumbağa bu dedi, kabuğu yumuşadı zaten öldü diye devam etti. Evet dedim ölmüş başınız sağolsun yanındaki hemşire gözleri şişmiş ağlamaktan sağolun benimdi dedi. Ya ağlamaktan bitap düşmüşsün belli ki değer veriyordun, hiç mi aklına gelmedi bir yazayım bakayım kaplumbağa bakımı nedir ne değildir bu hayvan işkence kutusu gibi deliği vs olmayan karton ayakkabı kutusunda yaşar mı diye de mi düşünmedin? Ağaçtan topladığın ipek böceğimi bu? 
 
Nitekim durumu kısaca özetledim, bir akvaryumu olsaydı eğer dedim, bir hava filtresi ve ısıtıcısı ayrıca güneş alabileceği bir yerde dursaydı ölmezdi ama siz resmen ölmesi için onu bu kutuya hapsetmişsiniz yazık olmuş dedim. Meğersem kargadan kurtarmışlar yani öyle bir hikaye anlattılar bana. Yani zavallı kaplumbağa hızlı bir av olarak ölmek yerine bu bayanların elinde yavaş bir ölüme gitmiş anlayacağınız.  
Gözleri yaşlı bayan bu sefer başladı 'ben neyi baksam ölüyor zaten' diye ben de bu sefer dayanamadım. 'Kusura bakmayın ama bakmayı bilmiyorsanız almayacaksınız' dedim. 'Ayakkabı kutusunda canlı beslenmez bu bakım değildir' dedim. Japon balığı bile alacaksanız akvaryumu olacak fanus olmaz dedim. Ayrıca ekledim nedense kaplumbağa, balık, kemirgen, sürüngen bakımlarını kedi, köpek bakımından kolay sanıyorlar. Halbuki kedi, köpek bakmak bu hayvanlara bakmaktan çok daha zordur. Bir daha bunun bilinciyle alın yada lütfen araştırın dedim.
 
Bu doktora birkaç ay sonra tekrar gideceğim, hemşireler beni pek sevmedi ama yapacak bir şey yok. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış hesabı işte.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN