Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Evcil Hayvanlarımızı Koruyalım

Yayınlanma Tarihi : 22 - 06 - 2014 : 09:31
Yine yaz geldi, sıcaklar bastırdı, artık direkt güneşe çıkan kişi bile az. Yazlıklarda ben bile 50 koruma sürmeden güneşe çıkmıyorum. Evcil hayvanlarımızın da güneşte kalması sakıncalı bir hal aldı. Özellikle yaza girerken uzun tüylü olduğu için veya çok tüy döktüğü gerekçesiyle tüyleri kısacık kestirilen kedi ve köpeklerimizi güneşten korumalıyız. Doğal tüy tabakaları derilerini güneş yanıklarına karşı korurdu fakat tıraş edilince ekstra dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca terleyemeyen can dostlarımızın da bu sıcaklarda rahat nefes alabilmeleri için imkanınız varsa sık sık dostlarımızı ıslatmaya çalışın. Biliyorum ıslak köpek kokar ama bu onların iyiliği için siz de birazcık kokuya katlanıverin.
 
Sadece evde beslediklerimiz değil sokak köpeklerini de bu yaz sıcaklarında direkt suratına, kulağına denk getirmemek koşuluyla ıslatabilirsiniz. Eskice bir havluyu iyicene ıslatıp balkona veya sokağa da serebilirsiniz. Bu dostlarımız için de alternatif bir serinletme yöntemi olacaktır.
 
Petza sitesinde satılan serinleten boyun bantları ve yataklar da bir alternatif olarak yaz sıcakları için değerlendirilebilir. 
Yine sokakta yaşayan dostlarımız, mahallemizin bekçileri için de farklı köşelere su bırakmayı unutmayınız. Sadece kedi köpekler değil çoğu zaman kuşlar da bu suyu kullanıyorlar unutmayınız.
 
İmkanınız varsa sokağınıza bir şemsiye bile koyabilirsiniz gölgelik alan yaratmak için onlara. 
 
Sıcakta bunaldıklarınızı düşündüğünüz evcil dostlarımıza çok da fazla buz vermeyin bu da çok sık yapılan bir hata aslında. Evet bazıları pek seviyor ama aslında zararlı. Tazelediğiniz su kabı onun için çok daha iyi olacaktır.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN