Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ekmeleddin Bey’in İsabeti

Yayınlanma Tarihi : 18 - 06 - 2014 : 13:41
CHP içinde bir marjinal kanat çırpınmasına bakmayın. “İstemezük” çığlığı, parti kişiliğini korumak değil, sıradan bir geleneksellik tekrarıdır.
Adaylığı bile söz konusu olan Deniz Baykal, “Ekmeleddin Bey’in adaylığı, hayret, üzüntü ve tepki konusu olmuştur” diyor.  Nur Serter aynı üslubun daha sert lisanlı örneğidir. Başka partilerin eleştirilerine ihtiyaç yok; CHP bazı mensupları bir tahrip taşeronu gibi davranıyorlar. Bir velvele-i âlem rüzgârı estiriyorlar. Acaba kendileri aday gösterilseydi hangi fırtınalar eserdi diye düşündükleri oluyor mu?
 
AKP sözcüleri, Ekmeleddin Bey’in şahsından rahatsız olmuşlardır ki, bu bahsi gündeme getirirken siyasal hüviyet karartması yöntemini seçiyorlar.
 
Yani, CHP’yi, Ekmeleddin Bey gibi itibarlı ve tesirli bir şahsiyeti seçtikleri için suçluyorlar. 
 
Dikkat edin AKP, bu üslubu kullanacaktır. Böylece ve sadece cumhurbaşkanlığı yarışında değil, önümüzdeki seçimlerde de CHP’yi hedef almanın kurnazlığını planlayacak ve uygulayacaktır. Korkunun dağları beklediği yerlerde bu üslup sıklıkla kendini tekrar eder. Yani daha uzun bir süre bu üslubu satmaya devam edeceklerdir.
 
AKP, Ekmeleddin Bey’in seçimini “CHP reddiyesi “ haline dönüştürerek işin içinden kazançlı çıkmak istiyor. Bunda biraz da kendi adayının etkinlik sınırlaması içinde olduğu hissi; hatta tespiti var gibi görünüyor...
 
Bu üslupta AKP, siyaseten haklı görünebilir... 
Ama ahlaken haklı tanımını nasıl kanıtlayabilecektir. 
Tayyip Bey şimdilik hiçbir açıklama yapmadı. Ekmeleddin Bey doğrudan hedef alarak olayı kişiselleştirmedi. 
Çünkü Ekmeleddin Bey’in itibarlı şahsiyetine saldırmanın kendisi için hem ayıp, hem de kayıp yaratacağını ustaca gördü.
 
MHP mutabakat beyan etti. Ama AKP bunu önemsemiyor ve Ekmeleddin Bey hakkındaki siyasetini CHP üzerinden sürdürmek istiyor. Bu ciddi bir endişe ifadesi olabilir.
 
Bu tespitler, CHP’nin çatı aday seçiminde başarılı bir örnek sergilediğini gösteriyor. AKP bu durumu, CHP Ekmeleddin Bey’i ve Ekmeleddin Bey de CHP’yi tanımaz yaklaşımı ile olayın ciddiyetini dudak ucu gülüşlerine dönüştürmek istiyor.
 
Örneğin Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, “Kemal Bey Ekmeleddin Bey’i sokakta görse tanımaz” demiş. 
Tanımayabilir. Bu mümkündür... Ama Burhan Bey Anayasa Komisyonu Başkanı olmasaydı ve Kemal Bey kendisini yolda görseydi eminim Burhan Bey’i de tanımazdı. 
 
AKP eleştiri stratejisini bu üsluba dayandırırsa etkin olmaz. CHP’yi hedef alarak Ekmeleddin Bey’i kınayamaz ve kınanmış aday gibi gösteremez.
 
Çünkü Ekmeleddin Bey hiçbir partiye mensup olmayan tarafsız kişidir. Buna karşılık Tayyip Bey bir siyasi parti lideridir. Yani hem parti başkanı olarak kalacak, hem de cumhurbaşkanı olacaktır. Oy kullanımında en önemli husus belli ki budur...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN