Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’in Gündem Saptırıcıları!...

Yayınlanma Tarihi : 18 - 06 - 2014 : 13:43
İzmir’in tapulu mallarına el konulmasının ateşli savunucularının son zamanlarda en itibar ettiği cümle “Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in mallarının Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini savunacağına kendi beceriksizliğine baksın...”
 
Bu yaklaşım, daha da ilerisi “dipsiz savunma”, tam da bu durumlar için söylenmiş “sapla samanın karıştırılması” sözüne tam da uyuyor.
Bunun başka bir adı da Kuran’ı Kerim’de geçen “takiye” dir. Yani Müslüman’ın zorlayıcı nedenlerle inancını inkar edebilmesi, gizleyebilmesi anlamını taşır ki, Türkiye’de bazı kesimlerin “büyük başarı” ile uyguladıkları bir durumdur.
 
Bir kere; yerel hizmet organları özel idarelerin, bünyesine yüklenen hizmetleri gerçekleştirmek üzere edindiği yerel malların Hazine’ye devredilmişliği gibi bir haksızlığa karşı çıkmakla, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “beceriksizliği” arasında nasıl bir alaka var? CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi Yönetimi, “beceriksiz” olduğu için mi bu kentin tapulu malları, satılıp genel bütçeye yama olmak üzere Hazine’ye devredilmiştir.
 
Vali Mustafa Toprak’ın, Egeli Sabah’ta yayınlanan sözlerini dikkatle okudum.
 
Bir çok alanda kendisiyle aynı fikirde olmayı samimiyetle arzu ederdim. Vali Bey demeye getiriyor ki, “İzmir’in bunca sorunu varken, tapulu mallarına el konulmasına karşı çıkmanın alemi var mı?... Bana yetki verildi, ben de kanunun çıkarılış amacını iyi alfılamış birisi olarak gereğini yerine getirdim. Bundan sonraki laf-ı güzaf... Ben işimi yaptım, karşı çıkanlar da kendi işine baksın...”
 
 
“At Gözlüklü Gazeteciler Kim?”
Vali Toprak’ın iddiaları arasında yer alan “İzmir’in kokmuşluğu”na, “Harmandalı Çöplüğü’nün her an patlayabilirliği”, malların dağıtımı ile ilgisiz ayrı bir konu...
 
Ama; İzmir’in mallarına sahip çıkma gayreti içinde olanları, “bu kent insanının yüzde 5’i” olarak değerlendirmesini, tam da “gerçek saptırma” olarak değerlendirebilirim.
 
“İzmir’e haksızlık ediliyor” diye kapısını çalan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin arkasındaki üye sayısına bakacak olursa, daha büyük rakamlara ulaşabilir.
 
Vali Toprak’ın sözleri arasında, “İzmir Özel İdaresi’nin mallarının, bu kent insanının her türlü yarasına merhem olmak üzere kullanımı için bu kentte kalması gerektiği”ni savunan gazetecilerden birisi olarak şu “değerlendirme”yi şiddetle reddederim.
 
Kalemlere hükmetme gücünü kullananlar, kalemin gücünü tek pencereden, at gözlüğünün içinden bakışla, gerçekleri görmeyi engellliyor...
 
Eğer Vali Bey’in kastettiği gazeteciler arasındaysam, bu mesleğe bunca yıl emek vermiş birisi olarak, bu konuda kendimi savunmayı bile zul sayarım...
 
 
Ege’de Sonsöz Ekibine Sevgilerle...
Genelde evde olduğum için dünya ile en çok temas kurduğum, dolayısıyla sıklıkla ziyaret ettiğim, zaman zaman alıntılar da yapıp bu köşeye taşıdığım haber portallarından (internet üzerinden habercilik yapan site) birisi İzmir merkezli “egedesonsoz”dür. 
 
Sürekli kendisini yenileyen, emsallerinin aksine “kes yapıştır”a fazla itibar etmeyip, bünyesinde barındırdığı kadrolu muhabirleriyle özel habere de yönelen Ege’de Sonsöz’ün, yazılı basınla da tam bir “habercilik yarışı” içinde olduğunu düşünüyorum. Çoğu tanıdık yüzlerden oluşan Ege’de Sonsöz Ekibi, dün internet haberciliğinde 5. yıla adım attı. 
 
Bu münasebetle düzenlenen kutlama kokteyli davetiyesi bilgisayarıma düşer düşmez katılma kararı almama rağmen, elde olmayan gelişmeler yüzünden maalesef onlarla birlikte olup, kutlamalarımı yüzlerine söyleme fırsatını bulamadım.
 
Ege’de Sonsöz’ü (egedesonsoz.com.tr) yaratan ve yaşatanlara sevgilerimi gönderiyor, başarılarının devamını diliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN