Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak'a Yazık Oluyor

Yayınlanma Tarihi : 13 - 06 - 2014 : 09:15
Başlık kendini anlatıyor. Evet, Konak’a yazık oluyor.
 
Senin adayın değil, benim adayım başkan olacak tartışmalarının sonucu, olan Konak’ta yaşayanlara oldu. Bugünlerde Konak’ta oturanlar ve orada iş yapanlar belediyeden beklediği hizmetleri alamamasının sonucu hızla mutsuz olmaya başladılar. 
 
Son günlerde bu ilçe ile ilgili sık sık dinlediğim şikayetlerin hangisi önce yazacağımı bilemiyorum.
 
Seçimlerin üzerinden yaklaşık 2,5 ay geçti sorunlar şimdiden tepeleri aştı çözüm bulunmazsa dağ boyutuna çok kısa bir süre sonra gelecek. Sokakların pisliğini mi? İmarda işlerin durmasını mı? Yoksa mantar gibi çoğalan seyyarları mı? Hangisinden başlayayım şaşırdım. Bunlar ilk aklıma gelenler. 
 
Önce imar müdürlüğü. Konak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz Sema Pekdaş’ın ilk yaptığı icraat üç, dört müdürü görevden almak oldu. Bunlardan biride imar müdürüydü. Yeni seçilen bir başkan kendi ekibini kurmak isteyebilir. Bu da çok normaldir.
 
Çalışmak istemediğin insanları görevden alırsın tamam. Ama vatandaşın işleri aksamaz. Bir imza için insanlar aylarca belediyenin kapısında beklemez. Konak Belediyesi’nde imar konusunda işler durmuş vaziyette. Yeni müdürü arada yerinde bulasın. Sanırsın ki Konağın değil, Büyükşehir’in imar müdürü. Ne zaman aransa dışarıda toplantıda. İnşaatlar durmuş, yatırımcı perişan, vatandaş mutsuzmuş kimsenin şu anda umurunda değil. 
 
Bir başka sıkıntı seyyarlar. Kıbrıs Şehitleri ve civarı, bu cadde gece 10’dan sonra sanki bir Ortadoğu şehri kimliğine bürünüyor. Çok yazıldı çizildi. Kimse kılını kıpırdatmadı. Oraları sanki kurtarılmış bölge oldu.
 
Bugünlerde seyyarlar konusunda “Artık Yeter!” sesleri Konak’ın her semtinden gelmeye başladı. Özellikle Güzelyalı’da esnaf kapısının önüne tezgah açan seyyarlarla başa çıkamaz durumda. Kaldırımlar her geçen gün daha fazla işgal ediliyor. Kemeraltı’nın arka sokakları seyyardan geçilmez halde. Başkanlık yaptığı ilçeyi bir seyyar satıcılar cenneti yapan Pekdaş’ı ayrıca kutlarım.
 
Sokakların temizliği ise tam bir felaket. Sayın Pekdaş’a tavsiyem kendisine bağlı cadde ve sokakları şöyle bir dolaşsın, çöplerin nasıl bu güzel ilçeyi kapladığını görecektir.
 
Sema Hanım’ın şunu çok iyi görmesi lazım. Kapılardaki şifreleri sökmekle belediye başkanı olunmuyor. Ona popülist politika diyorlar. Günün moda deyimiyle tribünlere oynamak. Esas hizmet vatandaşın mutluluğundan geçiyor. 
 
Bugün yalnız Konak’a değindim. Zannetmeyin ki 30 ilçede işler güllük gülistanlık. Birçok ilçede belediyelerden memnuniyetsizlik çığ gibi büyüyor. Bu şikayetler 15 Haziran 2015’e kadar tersine dönmezse, CHP genel seçimlerde İzmir’de bir ders daha alabilir. Bu da benden söylemesi.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN