Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nafile Ziyaret, Nafile Sonuç...

Yayınlanma Tarihi : 07 - 06 - 2014 : 12:05
İzmirli sivil toplum örgütü temsilcilerinin, kapatılan Özel İdare malları konusunda yapılan adaletsizliği bir de Vali Mustafa Toprak’tan dinlemek, bu konuda “dönüş yolu” olup olmadığını sormak üzere “nezaketen” yaptığı ziyaret, beklendiği gibi “sonuçsuz” sonuçlandı.
Aslında bu ziyaret, her ne kadar “nafile bir girişim” gibi görünse de, İzmirli’nin, yerelliği tartışılmaz tapulu mallarının “Ankara’ya doğru uçup gidişi” konusunda yapılacak itirazlar zincirinin ilk halkası olması açısından önemliydi. Sivil toplum örgütlerinin duyarlı temsilcileri belli ki “Merkezi hükümet adına büyük yetkilerle donatılmış, vereceği her karar mutlak Ankara’nın inisiyatifine odaklandırılmış bile olsa, bu kenti en büyük mülki amirini atlayarak, kent adına yapılacak bir girişim”i içlerine sindirememişlerdi.
 
Bundan sonrası herhalde kademe kademe devam edecektir. Yeter ki Vali Bey, hak arayıcıların eline, bundan sonraki girişimlerini şekillendirecek bir belge vermiş olsun...
 
Özel İdare Personelinin Dramı...
 
Özel İdare’nin para edecek malları “satış tezgahına konurken”, ortada kalan personeli, kapı kapı dolaştırılıyor. O belediyeye gönderiliyorlar, kapı kapalı, bu belediyeye gönderiliyorlar “personele ihtiyacımız yok” cevabı alıyorlar. Tapulu mallara “el koyma”yı büyük beceri ile yerine getiren Vali Toprak, açıkta kalan personeli bir yerlere yerleştirme konusunda o kadar becerikli görünmüyor.
 
Nitekim talihsiz personelden 27’si Karşıyaka Belediyesi’ne gönderilmiş. Bunlardan 5’ini “faydalanabiliriz” statüsünde değerlendiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 22’sini “iade” etme “gafleti”ni gösterince, “Vali vetosu”nu yemiş...
 
Birlikte çalışabileceği insanları kendisi seçme gayretinde olan bir belediye başkanı, “al bunlarla çalış” diye gönderilen personeli ne yapsın?
 
Sonuçta; atanmış “üst”, seçilmiş “alt”a galip gelmiş, Başkan Akpınar o dayatma personelden 22’sini tam maaşla “havuz”a almış...
O insanların ekmek parası çıksın da, gerisi zaten Vali Bey’i pek de ilgilendirmez.
Her şey tamam da, peki “pinpon topu”na çevrilen bunca insanın onuru ne olacak?
 
Diren Kuşadası Diren...
 
Her gelen geçen yerli ve yabancı turistin “beton yığını” olarak adlandırdığı Kuşadası’nın, ilçe mezarlığından sonraki en büyük yeşil alanı olan Kasım Yaman Parkı’na, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, (bu arada, karanlık güçlerin maşaları tarafından sadece gerçek aydın olduğu için öldürülen Prof. Dr. Muammer Aksoy’a rahmet olsun) hükümet konağı yaptırmak üzere plan hazırlatmış!...
“Kaymakamın belediyeden habersiz imar planı hazırlatmış olması”na şaşıranlarınız olabilir... Önce ben de şaşırdım ama, son yıllarda yapılan kanunlardan tamamının ucunun tek kişiye bağlanmışlığını hatırlamakta gecikmedim.
 
Kaymakam “Halkçı” Çıktı...
 
Bereket Kaymakam Bey, sırtını Ankara’ya dayamış bazı bürokratlar gibi dayatmacı değil; İlçe Danışma Kurulu’nu toplayıp bilgilendirme yapmış ve “Bu Ankara’nın değil, benim projem. Ancak Kuşadası Halkı istemiyorsa, belediye imar talebimizi reddederse itiraz etmem...”
Nitekim; anında toplanan Kuşadası Belediye Meclisi, tüm kanatların oylarıyla “Kaymakam planı”nı oy birliği ile reddetmiş.
Ya Kaymakam Aksoy, halka karşı bir şeyler yapma peşinde olan, bir günlüğüne Ankara’ya gidip koltuğunun altında bakan imzalı bir planla dönmüş olsaydı, belediye meclisinin “ret” kararı, hiç bir işe yaramazdı.
 
Devamında da bol bol, polis copları, biber gazları, boyalı suları altında “diren Kuşadası diren!...” manzaraları izlerdik...
*
Bu arada; halka saygılı davranışından dolayı Kaymakam Muammer Aksoy’u, söz konusu Kuşadası olunca, taşıdıkları parti rozetlerini bir kenara bırakıp, örnek bir dayanışma sergileyen CHP’li, AKP’li ve MHP’li belediye meclis üyelerini kutluyorum. 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN