Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gerçek İzmirliler’e Selam Olsun...

Yayınlanma Tarihi : 04 - 06 - 2014 : 14:12
İzmirli’nin tapulu malları, Vali Mustafa Toprak yönetimindeki “müdürler komisyonu” kararıyla, tabii ki bu iş için hazırlanan ve ustalıkla yazılmış kanun metninin kaydettiği “tam isabet”le, birer birer satılıp genel bütçenin gelir hanesine kaydedilmek üzere Hazine’ye devredildi.
Hükümeti yönetenlerin insafa gelip, “özel idarelerin kuruluş ve görev ve mal edinme ilkelerine aykırılığı” kendiliğinden görüp “şip-şak kanunlar”dan birisi ile İzmir’in tapulu mallarını bu kent insanının eğitim, kültür ve sağlık yaşamının iyileştirilmesi geliştirilmesi amacıyla kullanılacağını zannetmiyorum.
 
Çünkü “minareyi götürme” kafaya konmuş, bu iş için özel kanun hazırlanmış, İzmir’in milyarlarca liralık çok değerli malları, “kişisel inisiyatif kullanma güçleri Ankara’ya bağlanmış” valilere ve onların kurduğu “müdürler komisyonu”na havale edilmiştir, merkezden yapılan yönlendirmeler ışığında “gereken” yapılmıştır. Çeyrek asırdır, hükümetin arzusu doğrultusunda yerel yönetici seçmeyen İzmir çoğunluğu, çeyrek asırdır mahkum edildiği “devlet yatırımsızlığı” cezasına ek olarak, bir de “tapulu mallarına el konulması cezası” uygun görülmüştür.
Kentte yapılan bunca haksızlık karşısında harekete geçen sivil toplum örgütleri arka arkaya bildiriler yayınlayarak, hükümete “düzeltme” çağrılarında bulunmuşlardır. Kentlilik bilincini ve vicdanlarını harekete geçiren saygın sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, son derece dikkatle kaleme alınmış metinlerle, hükümet tarafından el konulan İzmir’in mallarının İzmirli’ye iadesini istemektedirler.
 
 
Sıradan İnsanlar Değiller...
İzmir ekonomisini elinde tutan çok önemli sivil toplum örgütleri temsilcilerini, harekete geçirdikleri sahip çıkma duyarlılığından dolayı candan kutluyorum. Üstelik bu bildirileri çok sesliliğe karşı tahammülsüzlüğün tavan yaptığı bir ortamda, “harekete geçmeye hazır bekleyen dolaylı cezalandırma kıtaları”nın varlığını bilerek ve “başlarına gelebilecekleri” kabullenerek yapmış olmalarından dolayı daha önemli ve saygıya değer buluyorum.
Bazıları İzmir’in mallarına el konulmuşluğu, doydukları ve bazı sıfatlarını taşıdıkları bu kente ihanet pahasına da olsa “İzmir Büyükşehir Belediyesi ve yönetimine muhalefet olma” açısından ele almakta, yapılan haksızlığa alkış tutmaktadır. Bu “alkış cephesi”nin fertlerinden hükümet üyelerini ve “kadrolu memurları”nı kolaylıkla anlıyorum da, “CHP’li Büyükşehir’e verileceğine, İzmir’in malları Edirne’ye, Hakkari’ye, Kayseri’ye, Konyaya, Trabzona köprü olsun” anlayışı içinde dillendirmeler yapan “bazıları”nı anlayamıyorum. Ve onlara diyorum ki; sizden, sizin de çoluğunuz çocuğunuzla yaşadığınız bu kente bir katkı istemiyoruz. Bari, “hemşerisi” olduğunuz kente zarar vermeyin...
 
Niyetiniz Ciddiyse; Alın Size Öneri...
Sözün burasında, bu kentin tapulu mallarının kaybedilmesini “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilmektense...” noktasına bağlayanlara, samimi bir önerim olacak; 
o zaman bu kentin eğitim, kültür ve sağlık yaşamına katkıda bulunacak, sizin de yönetiminde bulunacağınız özgür bir vakıf kurulmasına öncülük edin. İzmir’in tapulu mallarının bu vakfa devredilmesine katkı koyarak, sıfatlarını kullandığınız şu kente küçücük bir katkıda bulunmanın huzurunu yaşayın... Yoksulluktan okuyamayan çocuklar okusun, ilaç alamayan hastalar şifa bulsun, kentin dört bir yanında kültür ve sanat abideleri yükselsin...
Bu da mı olmaz?... O zaman....
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN