Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Topuklu Efe''nin Büyük Sınavı...

Yayınlanma Tarihi : 29 - 05 - 2014 : 11:11
30 Mart yerel seçimlerinin üzerinden henüz 2 ay geçmişken, önümüzdeki pazar iki il, 6 ilçe ve 5 beldede belediye başkanlığı seçimi tekrarı var. 
Ege Bölgesi’nde seçim yapılacak tek yerleşim yeri ise, Aydın’ın Denizli sınırındaki Buharkent ilçesi... 
Karşılıklı itirazlar ve yaklaşık 3.000’er oy alan MHP Adayı Yusuf Vural ve AKP Adayı Mehmet Erol arasında gidip gelen başkanlık, sonunda “seçimin tekrarı” noktasına kadar uzandı.
Yaklaşık 9.300 Buharkentli, pazar günü yeniden kurulacak sandık başlarına gitmeye hazırlanırken, seçimin tekrarı ile rakiplerinin yaklaşık bin oy gerisine düşen CHP’liler ve CHP Adayı Hüsamettin Başoğlu için de umut oldu. Yine bu seçim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu için de “sınav tekrarı” anlamını yüklendi.
Yeni kanunla Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına giren Buharkent’te ilçe belediye başkanlığına kendi partisinin adayının gelebilmesi için yoğun çaba içine giren Başkan Çerçioğlu, bu kez “işi sıkı tutmaya”, tek noktaya hedeflenmenin avantajını kullanmaya çalışıyor. 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dahil, partinin önde gelen isimlerini son üç gün içinde Buharkent sokaklarında tur attırmayı başaran Özlem Hanım, mesaisinin çoğunu da Aydın’ın bu “uzak nokta”sına ayırdı.
 
İlgi Oya Döner mi?
Önceki gün, ilçenin Kızıldere ve Savcılı mahallelerinde seçim propaganda turuna çıkan Başkan Çerçioğlu, özellikle bayan seçmenlerin kendisine gösterdiği ilgi karşısında bir hayli umutlarınken, belediye hizmetleri açısından bir hayli geride olan Buharkent’e, çağdaş belediyeciliği getireceği sözünü verdi.
Geçtiğimiz seçimlerde oylarını eşitliğe kadar getiren MHP’ilerin beklentisi ise, CHP’lilerin “bu kez biz kazanacağız” söylem ve iddialarından hayli farklı... 
MHP’liler, “adaylarının kazanma şansı zayıf görünen CHP’lilerin bu kez kendi adaylarına oy verip, dişli rakip AKP adayına fark atmak” istiyor.
Sonucu tüm Aydınlılar ve özellikle Buharkentliler gibi ben de merak ediyorum...
 
“Gökçek’tir, Ne Yapsa Yeridir!” mi?
Biliyorsunuzdur; önümüzdeki pazar seçim yapılacak yerlerden birisi de Eskişehir’in Mahmudiye ilçesi... Hani şu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, işi gücü bırakıp “seçim mitingi”ne gittiği, gerek “acaip seçim vaatleri”, gerekse “hırsız var” pankartı taşıyan gence haddinin bildirilmesi için “polis kardeşleri”ne talimat vermesi ile sıradan ilçeyi tüm Türkiye’nin gündemine soktuğu yer...
Ne diyordu Gökçek Mahmudiye’de; “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Prof.Yılmaz Büyükerşen ilçenizin tüm yollarını asfaltlamazsa, köylerinizin yolları dahil hepsini ben asfaltlayacağım...” Tam da acı bir Türkiye gerçeği... Herhalde Melih Bey, Eskişehir’in Mahmudiyesi’ni “Ankara’nın yavru ilçesi” ilan edip, Ankaralı’nın kesesinden Mahmudiye’ye “Asfalt getirecek...”
İş her ne kadar “komik” gibi görünse, “bir Melih Gökçek icraatı” olarak ortaya çıksa da aslında çok “dramatik...”
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN