Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mezuniyet Balosunun Yıldızı Siz Olun

Yayınlanma Tarihi : 21 - 05 - 2014 : 16:13
Her yıl değişen moda trendleri dışarıda olduğu gibi mezuniyet partisi elbiselerini de etkilemeden geçmiyor. 2014 İlkbahar / Yaz trendleriyle yön bulan mezuniyet partisi elbiseleri bu sezon da göz kamaştıran tasarımlarla bizlerle buluşuyor. 
 
METALİK
Pırıltılı kumaşlar, bronz, gümüş, dore ve renkli metalik elbiseler 2014 yılının hit parçaları arasında. Ağır boncuklar, gösterişli kristaller, abartılı metaller bu sezon her detayda kullanılmış. Bu kadar pırıltı benim için fazla diyenler için ise bu lüks detayları ayakkabı, çanta ya da aksesuarda kullanarak sezonun trendlerini yakalayabilirsiniz.
 
TRANSPARAN
Sezonun trendleri arasında transparan detaylarla süslenmiş elbiseler de, 2014 trendlerinde öne çıkan parçalar arasında. Elbisenin içindeki ten rengi bir kumaşla çok cesur ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Mini boy elbiselerin uzun transparan tüllerle tamamlandığı elbiseler de sezonda karşımıza çıkan detaylar arasında.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RENKLER 
Sezonun hit rengi ve bu yıl çok karşılaşacağımız mavi ve mavinin tonları mezuniyet elbiselerinde önemli bir yer tutacak gibi görünüyor. Kobalt mavisi, lacivert, turkuaz, pastel maviler gibi mavinin her tonuna rastlamak mümkün.
 
 
Dünyanın dört bir yanını saran sadeleşme trendi, renkleri de etkiliyor haliyle. Mavinin yanı sıra bu sezon en çok soft renkler kullanılıyor. Pudra, mercan, mint yeşili gibi soft renkleri de mezuniyet balosu elbisenizde tercih edebilirsiniz. Soft renklerin dışında klasik olarak vazgeçemeyeceğimiz siyah, kırmızı ve şampanya rengi de trendler arasında.
 
 
 
ASİMETRİ
2014 sezonunda öne çıkan asimetri trendi, mezuniyet elbiselerini de etkiliyor. Özellikle üst kısmı drapeler ve pırıltılı taşlardan oluşan şifon, ipek gibi uçuşan dökümlü kumaşlarla önü kısa arkası uzun kesim elbiseniz ile klas bir görünüm elde edebilirsiniz.
 
AYAKKABI VE ÇANTA
2014 sezonunda dikkat çeken mezuniyet ayakkabı modelleri bu kristallerle kaplı, taşlı, simli, metalik modellerle karşımıza çıkıyor. Sivri burun stiletto modelleri de bu sezonun en hit parçaları arasında yerini alıyor. Neon detaylarla süslenmiş ayakkabıları nötr ya da koyu renkli bir elbise tercih edenler için ayakkabınız ile çarpıcı bir görünüm sağlayabilirsiniz.
 
Sezonunda eskiden olan elbise ile aynı renk veya tonlarda çanta seçimi, yerini farklı tonlarda ancak uyumlu görünen bir trende bıraktı. Bu sezon en çok dikkat çeken zımbalı metal görünümlü, swarovski kristalleriyle kaplı ya da detaylandırılmış clutch çantalar ön planda.
 
 
 
SAÇ
Mezuniyet balosunda elbiseniz kadar önemli olan bir diğer konu da saç modelidir. Mezuniyet balosunda doğal yapılmamış gibi uçuşan saçlar, ensede toplanmış atkuyruğu veya doğal dalgalı saçlar kullanılabilir.
 
Sezonun hit saç modellerinden biri de örgülü topuzlar. Doğal ve abartıdan uzak bir saç stili isteyenler tercih edebilir ve sezonun trendlerini yakalayabilirsiniz.
 
 
MAKYAJ
Eyeliner ile gözlerin üzerine çekilen ve çekici bakışlar yaratan o siyah çizginin modası hiç geçmeyecek. Mezuniyet makyajınızda eyelinerı sezona uygun pastel renkli bir farla deneyin. Makyajınızın olabildiğince doğal olmasına dikkat edin. Yoğunlaştırıcı ve uzatan iyi bir maskarayla kirpiklerinizi ön plana çıkararak iddialı bakışlar kazanabilirsiniz. Dudaklarınızda da çok parlamayan doğal tonlarda ruj tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda kırmızı gibi iddialı bir ruj tercih edecekseniz göz makyajınızı mümkün olduğunca sade yaptırın ve aynı şekilde allığınızı da soft tonlarda tercih edebilirsiniz. 
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN