Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Ergün Sabıkalı mı?

Yayınlanma Tarihi : 17 - 05 - 2014 : 11:29
Soma Faciası’nın meydan geldiği ilk saatlerden bu yana, gazete ve televizyon haberlerinde ismini ve açıklamalarını en çok duymamız gereken, oysa en az duyduğumuz kişi Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’tır. Ta ki, Manisa’nın MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün “Soma Madencisi Yalnız Değildir” sloganıyla yardım kampanyası açmak için yaptığı yazılı başvurunun Vali Savaş tarafından reddedilmişliği haberlerine kadar...
 
Vali Bey, Başkan’ın “madem yardım kampanyamıza onay vermiyorsunuz, o halde bu amaçla bankalarda açtığımız hesap numaralarını size devredelim” teklifini de adeta elinin tersiyle itmiş.
 
Vali Savaş’ın adeta “sizden gelecek Allah’tan gelsin” dercesine açılacak bir yardım kampanyasını engelleyip, valilik bünyesinde aynı amaçlı bir kampanya başlatmasında bir “yönlendirilmişlik” var mıdır bilemesem de, bugüne kadar yaşanmışlıklara bakacak olursak, “kuvvetle muhtemel” sonucunu çıkarabilirim. 
 
Kampanya açmak isteyen kişi sıradan birisi de değil, 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana yürürlükte olan kanuna göre, Manisa yerel hizmet alanına dahil edilen Soma’nın da belediye başkanı...
 
Açmak istediği yardım kampanyası Vali tarafından “vetolanan” Başkan Cengiz Ergün doğal olarak sitem edip “Bir ve beraber olmamız gereken bu acı günlerimizde, Vali Bey’in engelini Manisalılar’ın ve tabii ki Türk Milleti’nin taktirlerine bırakıyorum” diyor. 
 
Başkan Ergün her ne kadar, yaşadıklarının taktirini Türk Milleti’ne bıraksa da, maalesef günümüz bürokratlarının çoğunun, milletin taktirinden çok, hükümet katından gelecek taktirleri daha çok önemsediği bir dönemi yaşıyoruz.
 
Yardım Kampanyasını Mundar Etmek...
 
Şu ana kadar gazetelere “reddetme gerekçesi”ne ilişkin bir açıklaması yansımadığı için günlerdir “ağır misafir” karşılamaktan, Manisa-Soma-İzmir Adnan Menderes Havaalanı arasında mekik dokumaktan yorgun düşmüş olduğunu tahmin ettiğimiz Vali Savaş’ın, böylesine iyi niyetli bir kampanyayı reddetmeyi nasıl akıl etmiş olduğunu da anlayamıyorum.
 
Malum; her türlü kampanyası, bazı kötü niyetli kişilerin vatandaşın insani duygularını sömürerek topladığı paraları “iç etmesi”nin önüne geçmek amacıyla Valilik iznine bağlıdır.
 
Acaba yardım kampanyası isteği veto yiyen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, bizim bilmediğimiz bir “yardım kampanyası sabıkası” mı var, diye düşünmeden de edemiyorum.
 
Oysa; bunca büyük acılar yaşadığımız sırada, bu tür tatsızlıkların ne yeri vardır, ne de sırasıdır. Aynı amaçlı iki kampanya olsa ne olur, üç kampanya olsa ne çıkar... Daha hayır işini başlangıçta “mundar etme”nin alemi yoktur.
 
Ayrıca; bu tür toplu acılar karşısında yardım kampanyası açmak, valilikten ziyade sivil toplum kuruluşlarına yakışır. Devlete düşen ise, halktan aldığı vergilerle işin gereğini yapmaktır.
 
Ölenler, Aptallığından Ölmüş!...
 
İzmirli haber portalı “Ege’de Sonsöz”de yayınlanan Sinan Doğan imzalı habere göre; İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu, bir toplantıda sözü Soma faciasına getirip “Hepinizin dikkatini çekmiştir. Bazı kurtulan kişiler kurallara uymayarak, tabiri yerindeyse, hayatlarını kurtarmışlardır. Çünkü akıllarını kullanmışlardır. Hayatta kalan aklını kullananlardır. Orada yönlendirenler, hazırlanan planlara göre tahliye yollarını gösterenler, şunu gösterenler, bunu gösterenler, her şeyi hazır şablona uygun yapanlar insanları gaz sızıntısına yönlendirmiştir.Düşünebilen, aklını kullanan geri dönmüş, hayatını kurtarmıştır” dedi.
 
Harputlu demek istiyor ki, “ölenler, aklını kullanamayan aptallardır...”
 
Hayatını kaybeden bunca insana, geride kalan binlerce yakınına lütfen biraz saygı...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN