Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitim Şart

Yayınlanma Tarihi : 11 - 05 - 2014 : 09:10
Geçen gün gazetede bir haber vardı. Balıkesir’de evinin terasında beslediği güvercinleri çalınınca terasta tuttuğu rotweiler cinsi köpeğini, güvercinleri koruyamadığı için ceza olsun diye barınağa bırakacağını açıklamış bir adam. Bir kere köpek için çok hayırlı olacağı kesin. Umarım iyi bir sahip bulur ve hakkettiği gibi bakılır hayvancağız. Çünkü zaten muhtemelen ona neden ceza verildiğini anlamayacak hatta ceza bile olduğunu anlamayacak zavallı köpek. Yani herhangi bir cins köpek aldınız diye onu koyar koymaz koruma yapmasını beklemeyin.
 
Eğitim şart! Sen bu köpeği aldın da güvercinleri koruması için eğittin mi? Her gün birkaç saat bu konuda köpeğinle çalıştın mı? Hiç sanmıyorum işte bu yüzden eğitim şart. Hayırlısıyla yeni çıkacak olan yasanın da bir güzelliği bu sanırım. Evcil hayvan alacak olanların belli bir testten geçmesi gerekecekmiş. Nasıl bir test yapacaklar nasıl bir eğitim sunacaklar bilmiyorum ama en azından bu şekilde bilinçsiz sahiplenmelerin önüne geçerler diye düşünüyorum. Belki bu tarz düşünen ve köpekleri alıp sonra sebepsiz şekilde terk edenler için de caydırıcı olur. Hatta bunun için para cezası da verilse kesin caydırıcı olur bence yasaya bunu da koymalılar. 
 
İlkbahar Bize Yaramadı
Tüm köpekler sırasıyla Mart ayından itibaren hastalandılar. İlk Efe ile başladı sonra Cookie, Çakıl, Barney ve Tyra ile devam etti. Sonunda hepsi iyileşti derken cookie de yine bir şey çıktı, pazartesi tekrar testler başlıyor. Bu ara Pegasos ailesinin kapısını baya meşgul ettik. Bunca yıldır tüm çocuklar sağlam ve iyiyse onların sayesinde. Bu hastalıklı dönemi de onlarla atlattığımız için mutluyum.
Teşekkürler Pegasos Ailesi...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN