Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


III. Çakmur, Piyano ile Geldi...

Yayınlanma Tarihi : 05 - 05 - 2014 : 11:46
2010 yılında Belçika’da katıldığı “X. Les Recontres Internationales des Jeunes Pianistes” yarışmasında finalist olduktan sonra Avrupa Piyano Öğretmenleri Birliği (EPTA) Belçika başkanı Prof. Diane Andersen tarafından ustalık sınıflarına davet edildi.
2010 yılından bu güne Prof. Diane Andersen, Prof. Alan Weiss, Prof. Akiko Ebi, Prof. Andre de Groote, Prof. Johan Schmidt, Prof. Dora de Marinis ve Prof. Jun Kanno ile ustalık sınıflarında çalıştı.
 
2012 yılında İtalya’da “5. Rassegna Musicale I Giovani E L’Arte” yarışmasında birincilik ödülü kazandı, aynı yıl EPTA İtalya tarafından yapılan sınavda “Eccelente-mükemmel” derecesi aldı.
 
2012 yılında 22. Uluslararası Roma Piyano Yarışması’nda A Kategorisinde “Mutlak Birincilik” ödülünün sahibi oldu. Bu başarısının ardından Paris’te Schola Cantorum’a kabul edildi ve 2013 yılında en yüksek dereceyle ve jurinin özel takdiriyle “Diplome Superior” derecesi aldı.
 
2013 yılında katıldığı Kamuran Gündemir Piyano Yarışması’nın “Büyükler” kategorisinde ikincilik, “En İyi Türk Eseri Yorumu” ödülünü aldı. Hemen ardından yapılan seçmelerde başarılı olarak 2013 yılında Güher & Süher Pekinel Kardeşler’in “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesine kabul edildi.
 
Birçok ulusal ve uluslararası müzik festivalinde sahne almış, gerek orkestra ile gerekse solo olarak Waterloo (Belçika), Roma, Ankara, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Ordu, Tokat ve Mersin’de konserler verdi.
 
Halen çalışmalarını Türkiye’de Emre Şen, Belçika’da Prof. Diane Andersen, armoni, form bilgisi ve kontrpuan çalışmalarını ise Leyla Mamedova Bekensir ile sürdürüyor.
 
Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi dahilinde Tüpraş sponsorluğunda destekleniyor.
Bu parlak biyografinin sahibi 17 yaşına (1997 doğumlu) yeni girdi. Öz be öz İzmirli... İsmi Can, soyadı Çakmur... Türk siyasetinde belediye başkanlığından bakanlığına kadar yakından tanıdığımız Yüksel Çakmur’un torunu... Yani Yüksel Bey’in oğlu Barış’ın oğlu...
 
Bu genç yeteneğimiz, Ege Üniversitesi Bahar Şenliği kapsamında ilk kez İzmirliler’in karşısına çıkacak ve 13 Mayıs Salı Akşamı 20.30’da Ege Üniversitesi MÖTBE Yusuf Vardar Salonu’nda piyano dinletisi sunacak.
 
Bir aksilik olmazsa ben dinlemeye gireceğim... Siz de buyurun ve ünü bu yaşta sınırlarımızı aşmış bu genç yeteneği hep birlikte alkışlayalım...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN