Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sert Görüşlerle Erkeğin Durumu

Yayınlanma Tarihi : 30 - 04 - 2014 : 13:38
Altmış yıl önceki üniversite öğrencilerinin entelektüel faaliyetlerinden söz etsem, her cümlesinde çok şaşırtıcı olurum.
Mülkiye’de okuduğum yıllarda başkentte, yüksek öğrenim kurumu olarak Ankara Üniversitesi, Gazi Eğitim Enstitüsü ve Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi vardı.
Üniversite düzeyinde düşünsel içeriklerde yapılan toplantıların demirbaş mekânı Dil Tarih Coğrafya Fakültesiydi. O tarihte sadece üç üniversite vardı: İstanbul, Ankara ve İstanbul Teknik Üniversitesi.
ODTÜ yeni kurulmuştu ve sakin tabiatlı öğrencilerin devam ettiği ümit veren mahiyet üniversitesiydi...
Şimdi çok şey değişmiş...
 Nasıl mı?
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşiye katılan eski manken, yeni modacı İvana Sert, erkeklere tavsiyelerde bulunmuş.
Neler anlattığını çok merak ettim. Çünkü üniversite öğrencilerinin hayata dair merakları ve temennileri, sordukları konuların içerikleriyle gün ışığına kavuşuyor.
Mesela Samsunlu üniversite öğrencileri İvana Sert’e “erkeklerin pantolon yerine tayt giymeleri” hakkında fikrini sormuş. Eski manken, yeni modacı İvana, bu konuyu estetik açıdan sevimsiz bulduğu için erkeklere tavsiye etmiyormuş...
İvana Sert, söyleşide bu yaz sarı, turuncu, mavi, pembe renklerinin moda olduğunu belirtmiş.
Kesinlikle bu renklerde kıyafetlerin giyilmesi gerektiğini söylemiş. Bunun dışındaki renklerin “şık giyim” sayılmasının mümkün olmadığını anlatmış.
Ha bu arada, ekonomik giyinmeyi tavsiye etmiş.
Nasıl sorusuna verilmiş cevabı merak ettim. Anlaşılan ne üniversite gençliği ne de İvana Sert bu konuyu fazla değerli bulmamış olmalı ki bahiste tek cümle yok...
İvana Sert, çat pat Türkçesiyle kendisini aklamış ve bütün rakiplerinin tamah edeceği bir tanımlama ile kişisel değerlerinin en üstün ve en etkin niteliğini belirtmiş:
Sözün büyüleyici değerine söylenecek bir şey bulamıyorsunuz. İvana Sert diyor ki, “Ben dil fonumla erkeği zevkten öldürürüm. Zeki kadın, erkeği daha çok cezbediyor...”
Salon alkıştan inlemiş...
Donanımsız erkeğin zevkten ölme noktasına geldiğinde, acaba kadınlar da...
Üniversiteli öğrenciler büyük mutluluk içinde evlerine dönmüşler...
Ben merakımı bir türlü sakinleştiremedim.
Bizim gençliğimizde moda denince akla “Burda” mecmuası ve Kız Sanat Enstitüleri gelirdi...
Şimdilerde çok şey değişmiş. Erkeklerin tayt giymesinin moda olduğunu İvana Sert’ten öğrendim.
Zekâsıyla öldürdüğüne emin olduğum Samsun’daki öğrenciler arasında yer alamadığım için mahzun değilim; ama merakımı koruyorum... Erkekler tayt giymesin tavsiyesiyle öğrencilerin nasıl bir zevk içinde öldürüldüklerini hayal bile edemiyorum...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN