Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2014’ün Gelinleri Sıra Dışı

Yayınlanma Tarihi : 25 - 04 - 2014 : 17:02
BEN HABER GAZETESİ 19.SAYI
 
 
 
Baharın gelişi düğün sezonunun da açılmasının habercisidir. Aylar öncesinden başlayan hazırlıkların en zaman alıcı fakat keyifli kısmı ise en mutlu gününüzde içinde çok iyi hissedebildiğiniz, doğru gelinliği bulma arayışıdır. Yakın zamanda gelin olmaya hazırlanıyorsanız 2014 İlkbahar/Yaz gelinlik trendlerinden ilham alabilirsiniz. 
 
2014 yılıyla beraber iddialı, modernize edilmiş gelinlikler karşımıza çıkıyor. Gelinlik trendleri gelenekselin çok daha ötesine taşınmış durumda. Bu yıl gelinlik trendleri geleneksel olmayanın peşinden gidiyor. Günlük elbiseleri andıran kesimler, kısa etek versiyonlar gibi... Bunun altında da rahatlığı ön planda tutan ve kendi özel gününde gönlünce eğlenmek isteyen yeni nesil, denenmemişi denemek ve bu özel günde herkesten gerçekten farklı olmak gibi sebeplerden dolayı, 2014'ün gelinlik trendleri geleneksel olmayanın peşinden gidiyor. Yeni sezonda klasik gelinlik algısının yavaş yavaş dışına çıkan modern gelinlikler, bejin hakimiyetini kıran beyaz gelinlikler kadar renkli gelinlikler, romantik ve saf bir görünüm sağlayan danteller, kalçaları saran dar ve uzun kuyruklu modeller, tafta, ipek gibi kumaşlarla tasarlanmış net çizgilere sahip minimal modeller, tasarımcıların uzun eldivenlerle tamamladığı monokrom (siyah-beyaz) görüntü ve farklılık arayan gelinler için sıklıkla karşılaşacağımız kısa gelinlikler sezonun trendleri arasında.
 
RENKLİ
Bu sezon bembeyaz gelinlik seçimi gibi geleneksel normlarınızı bir kenara atın ve açık sarıların, pudra ve mavilerin, pembe kuyrukların hakim olduğu yeni bir sezona adım atın. Renkli gelinliklerde sezonun hit renklerini, pastel tonları gibi göz okşayan renkleri, özel gününüze taşıyabilirsiniz. Birçok tasarımcının koleksiyonunda renkli gelinliklere rastlamak mümkün. Yeniliklere açık, renkli ve farklı olmayı sevenler için bu tarz gelinlikler sezonun hit parçaları arasında.
 
 
 
MİNİMAL
Minimal kesimler 2014 yılında varlıklarını güçlendirdiler. 2014 baharında minimalist geline dair de seçenekler bulunuyor. Bu sezon, dümdüz inen tafta gelinliğinizi göz alıcı takılarla tamamlayarak, sadeliğin gücünü ortaya çıkarabilirsiniz. Kirli beyazlar, A tipi silüete sahip kesimler, tafta, ipek ve jarse gibi kumaşlarla tasarlanmış net çizgilere sahip gelinlikler, cool ve ağırbaşlı modellerden hoşlanan gelinler için ideal.
 
 
 
BALIK ETEK GELİNLİKLER
Balık etek olarak adlandırılan modeller 2014 gelinlik modasında da sağlam bir yere sahip. Balık modeli silueti dramatik içgüdü ve kusursuz duruş isteyenler için ideal. Tasarım dizlere kadar vücudu sıkıca sarar ve etek kısmında genişlediğinden, alışılmışın dışında bir siluet yaratan bu model hatlarınızı kum saati formuna soktuğu için olabilecek en iddialı ve zarif gelinlik modelidir.
 
 
UZUN KOL
Sezonda önümüze çıkacak olan gelinlik modellerinden biri de uzun kollu gelinlikler. Sıcak mevsimlerin uzun kollu gelinlik giyme seçeneğini elediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İnce, zarif dantellerle, transparan görünümle uzun kollu gelinlikler sıcak sezon için oldukça uygun hale getirilmiş. Uzun kollu gelinliklerin dantel ve şeffaf süslemeleri sayesinde çok zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu tarz gelinlikler 2014 bahar sezonunun önemli bir parçası.
 
 
ELDİVEN
2014 gelinlik trendlerinde gözümüze çarpan detayların arasında eldivenler geliyor. Kapalı boyunlar ve uzun kollar yerine daha feminen gösterecek, aynı zamanda dramatik bir his veren ister deri ister tülden ayrıntılarla tercih edebileceğiniz eldivenler, gelinliğinize kesinlikle çok hoş bir görünüm katacak. Sezonun siyah beyaz gelinlik modasını da eldivenlerle yakalayabilir ve monokrom görünüm sağlayabilirsiniz.
 
KISA GELİNLİKLER
Farklı ve dikkat çekici olmak isteyen gelinler için 2014'ün modernize edilmiş gelinlikleri arasında kısa gelinlikler karşımıza çıkıyor. Dizin üzerinde biten gelinliklerde omuzlarda dantel detayları, üç boyutlu çiçek süslemeleriyle tasarımcıların koleksiyonlarında yer alıyor. Kır düğünlerinde rahatlık açısından da iyi bir tercih olabilecek kısa gelinlik modelleri özenle seçilmiş ayakkabılarınızı ortaya çıkarmak için de iyi bir fırsat yaratmakta.
 
 
DERİN 'V' YAKA
2014 Baharı derin V şekli yakalarla ilgiyi tamamen bel hattına çekecek ve dekolteleriyle büyüleyecek modeller arasında yer alıyor. V  şekli yakaları transparan ve dantel detaylar kullanarak oluşturan tasarımcılar, böylelikle zarif bir görünüm ortaya çıkarıyorlar. 
  
2014 İLKBAHAR\YAZ DAMATLARINA STİL ÖNERİLERİ
Bu sezon damatlık trendlerinde tasarımcılar stilinizi yansıtmaya yetecek kadar renk yelpazesini genişletiyor. Adeta siyah ile yarış içerisine giren lacivertler, beyazlar, bejler, desenli kumaşlar ve daha bir çok renkle karşımıza çıkıyorlar.Hem sıra dışı hem de siyahtan vazgeçmem diyen damatlar için ise 2014 trendlerinde sıklıkla karşılaşabileceğimiz siyah desenli kumaşlarla tasarlanmış damatlıklar yılın favori parçaları arasında.
 
ASİL SMOKİN
Keskin hatları ve şık detaylarıyla smokin asil görünmek isteyen damatların ilk tercihidir. Smokin bir frak modeline göre tekrar yorumlanabilir ve kullanışlı olduğu için bir çok damat tarafından tercih edilir. Smokin takımınızın içine giyilecek gömlek çok önemlidir. Manşetli bir gömlek giymek smokininizi olduğundan daha şık ve dikkat çekici gösterecektir. Kol düğmesi seçiminizi gösterişli ama yalın modellerden tercih edebilirsiniz.
 
ŞIK TAKIMLAR
Smokin yerine daha rahat ve geniş bir yelpazesi olan takım elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Takım elbisede ise renk skalası daha geniş. Siyah yerine füme, gri, lacivert hatta bej rengini bile seçebilirsiniz. Smokin ve frakta olan katı kurallar yerine gömlek renginden kol düğmesine, kravattan ayakkabınıza kadar kendi zevkinize göre değiştirebileceğiniz, bir çok parçası bulunan takım elbiseler, kendi tarzını yansıtmak isteyen damatlar için birebir! 
 
2014 YAZ DAMATLARI BEMBEYAZ
Beyaz damatlık modelleri bu sezonda sıklıkla karşılaşacağımız parçalar arasında. Alışılmışın dışında sade ve şık bir görünüm yakalamak isteyen damatlar, tercihini beyaz damatlıktan yana kullanabilirler. Damatlık yelek ve fular da dahil olmak üzere bütünüyle beyaz olabileceği gibi, siyah şerit ve papyonla da kombinlenebilir. Bu kadar beyaz görünümden hoşlanmayan damatlar için ise beyaz ceket siyah pantolon kombinlerinde özellikle ceket yakalarının siyah tercih edilmesi kombinasyona hareketlilik kazandırırken, aksesuar uyumuna da katkı sağlamış oluyor. Yakası siyah beyaz ceket, beyaz ata yaka gömlek, siyah papyon, siyah kuşak (smokin kemeri) siyah mendille klasik fakat çok modern bir kombin oluşturabilirler.
 
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN