Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bekarlık Sultanlık mı?

Yayınlanma Tarihi : 25 - 04 - 2014 : 14:31
BEN HABER GAZETESİ 19.SAYI
 
 
Erkeklerin çoğunun evlilik fobisi yaşayarak partnerinden uzaklaştığını biliyoruz. Tabi bu konuda cinsiyetlere dair bir genelleme yapmak doğru değil; çünkü bağlanmaktan korkmayan erkekler veya bağlanmaktan korkan kadınlar da vardır. Ama bu yazı sadece ‘evlenmekten korkan erkekler’ üzerine; çünkü bağlanma korkusu kadın ve erkeğin farklılığından kaynaklanan bir durum. Peki özellikle erkekler neden evlilikten veya bağlanmaktan bu kadar korkarlar? İşte yanıtı:
 
Özgürlüklerinin sona ereceğini düşünürler. Özel alanlarını kaybetmekten korkarlar. Sorumluluk almak için henüz olgunlaşmamış olabilirler. Eski tatsız tecrübeler nedeniyle endişe yaşıyor olabilirler.
 
Bütün Mesele Fethetme Duygusu
Hiçbir ilişki yarın bitecek veya illa evlilikle sonuçlanacak diye başlamaz. İlişkinin başında evlilik lafını duyan erkekler genelde kendilerini huzursuz hisseder. Bu nedenle bir süre için evlilik konusunu rafa kaldırmanız gerekiyor. Henüz evlenmeyi düşünmediğinizi, ileri bir zamanda belki bu konuya sıcak bakacağınızı hissettirmelisiniz. Genelde erkekler ulaşılamayana ulaşmak için çaba gösterirler. Birlikte olduğunuz erkek evlilik meraklısı olmadığınızı hissettiği anda rahatlayacaktır. Pek çok erkek için bütün mesele fethetme duygusudur. 
 
Sevdiğiniz erkeği ilginizle boğuyorsanız, yemeğini, alışverişini yapıyor, bir dediğini iki etmiyorsanız. Belki siz bunları "iyi niyetle" yapıyor olsanız da, farkında olmadan onu kaybediyorsunuz. Sevgilisi tarafından bu kadar çok şımartılan erkekler evliliğe sıcak bakmıyor ve kadınlar "çok fazla üstüne düştüğü" için sevdiği erkeği kaybediyorlar. Aşırı ilgi gören erkekler, kendilerini daha değerli görmeye başlıyor ve ilişkiden sıkılıyorlar. Böyle bir durumda kadınların biraz gizemli ve vurdumduymaz olmaları gerekiyor. Çünkü erkekler keşfetmeyi seviyor. Birlikte oldukları kadının kendilerini olgunlaştırdığına inanan erkekler, evliliğe daha sıcak bakıyor.
 
 
Sevgilinizi Boğmayın, Bunaltmayın!
Kendinize zaman ayırarak partnerinizle aranıza biraz mesafe koyun. Eğer hayatınız onun çevresinde dönmeye başladıysa, ondan biraz ayrı kalmanızı sağlayın. Ondan başka da bir hayatınız olduğunda partneriniz kendisini boğuluyor gibi hissetmeyecektir. İşleri biraz ağırdan aldığınızda daha fazla iletişime geçmiş olursunuz ki bir ilişkinin anahtarı budur. Ve bu sayede ilişkiniz devam ederken karşınıza çıkan sorunları konuşma şansına sahip olursunuz. 
 
Öncelikle erkek arkadaşınızın fikirlerini dinleyin ve her zaman sizin haklı olduğunuzu düşünmekten kaçının. Bu döngü zamanla onu aşağılayıcı ve kırıcı bir hale gelebilir.
 
Ona karşı sürekli paranoyak davranmayın. Gün içinde sürekli aranmak ve haberleşmek, sürekli ne yaptığını sormak ve onu kontrol altında tutmak zaman içinde ilişkinize zarar verecektir. 
 
 
Erkekler Neden Evlilik Fobisi Yaşar?
Biz kadınlar bir ilişkiden sonra hep erkekleri suçlarız. Oysa tek aradığınız bir erkek arkadaş olursa, önünüzdeki açık izleri görmezden gelebilir ve ilişkinin başlangıçta verdiği hazza kendinizi bırakabilirsiniz.
 
Erkekler neden evlilik fobisi yaşar? Sizler için bu yazıyı hazırlarken takvime ilişti gözüm... Ve bir de karşımdaki erkeğe... Dile kolay bundan tam 29 yıl önce 22 Nisan‘da aynı yastığa baş koyduğum insanla mutluluğumuzun sırrını keşfetmeye çalışırken buldum düşüncelerimi. Biz de evlilikten korkmuş muyduk? Özgürlüklerimizin kısıtlanmasından, sorumlulukların artmasından ürkmüş müydük? ELBETTE ürkmüştük... 29 yıllık evlilik süresinde pek çok kez yeni evliymişiz gibi süren mutluluğumuzu neye borçlu olduğumuz sorusuyla karşılaştık. NEYE Mİ? Saygıya, her zaman değerli olduğunu hissettirmeye, onu olduğu gibi değiştirmeden kabullenmeye, karşıt görüşlerde olurken bile el ele kenetlenmeye...
 
Bulduğunuz eli bırakmamanız ve kıymetini bilmeniz dileğiyle...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN