Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kocaoğlu Usulü Siyaset...

Yayınlanma Tarihi : 10 - 04 - 2014 : 11:55
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun en çok takdir ettiğim yönlerinden birisi “seçim gitti, kavga bitti bitti” anlayışı içinde, belediye başkanı hangi partiden olursa olsun, tam bir tarafsızlık yönetimi sergilemesidir.
 
Geçtiğimiz dönemde, en çok Büyükşehir Belediyesi hizmeti alan ilçelerden birisi, İzmir’in 30 ilçesi içinde tek AKP’li başkan yönetimindeki Bayındır Belediyesi’ydi. Kentin temel sorunları, baştan aşağı ele alınıp vatandaşa köklü çözümler sunulurken, otomobilin bile zor tırmandığı dağ köylerine bile Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin çalıştırıldığına bizzat tanık oldum.
 
Çiçek yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan yaklaşık 700-750 ailenin, emeğinin karşılığı ödenerek İzmir park ve cadde kenarlarının çiçek bahçesine döndürüldüğünü, her halde bazı “particilikten kapanmış gözler” dışında görmeyeniniz yoktur.
 
Bunca belediyecilik hizmetine rağmen, bizim Türk seçmeni ne ister, ne bekler, hangi şartlarda kime oy verir henüz bu sırra erebilmiş değilim ama, Aziz Kocaoğlu’nun hizmetle desteklediği CHP Adayı Ufuk Sesli, fark beklenen seçimi ancak kıl payı ile kazanabildi.
 
Orta Çağ Mahalleleri!...
Başkan Kocaoğlu, geçtiğimiz dönem ihmal ettiği seçim sonrası ilçe turlarına devam ederken, Kemalpaşa’da AKP’den belediye başkanlığına seçilen Arif Uğurlu’yu da ziyaret etmeyi ihmal etmemiş ve “Birlik beraberlik içinde Kemalpaşa ve mahallelerinin sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız” demiş. Belki de hiç beklemediği bu ziyaretten son derece memnun olduğunu belirten Uğurlu da, Kemalpaşa ve çevresinin içinde bulunduğu ağır şehircilik sorunlarından kurtulabilmek için ilçe belediyesi olanaklarının yetmeyeceğini, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini arkalarında hissetmenin güzelliğinden bahsetmiş.
 
İzmir’in burnunun dibindeki Kemalpaşa köylerinin, (mahalle) çoğunun daha kanalizasyonla bile tanışmamış olduğu ortaçağ gerçeği ortada dururken, Büyükşehir desteğinin ne anlama geldiği daha iyi anlaşılabilir. Kocaoğlu’nun sergilediği bu siyasi olgunluğun devamı olarak, İzmir ilçelerinde seçim kazanan CHP’liler dışındaki belediye başkanlarını da ziyaret edeceğini, bir dahaki seçime kadar “ilkel particiliği” rafa kaldırmış olmasını, “örnek olması gereken siyasi ahlak” olarak değerlendiriyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN