Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atlar da Trip Atar

Yayınlanma Tarihi : 30 - 03 - 2014 : 16:22
2 haftadır hastalıklardan kurtulamadık. Önce Tyra hastalandı aslında ben biraz pimpirikliyim. Tyra'nın dudak kenarlarında bir dökülme bir kabuklaşma hissettim hemen kazıntı alınıp veterinerimizden sonuçları beklemeye başladık. Neyseki mantar ya da egzama çıkmadı en çok mantardan korkuyordum açıkçası fakat basit bir bakteri çıktı ve çok basit bir solüsyonla birkaç haftadır uğraşıyoruz. Geçmek üzere neyseki.
 
Bu sırada Efe Çakıl kızımızı yalamaktan tüylerini düğüm ettiği için çakıl'ı zorunlu tıraş ettirdik. Çakıl kuş eve geldi ama arka tarafında yıllar süresince büyüyen yağ bezesi bu kış iyice kendini aşmış kocaman bir imparatorluk kurmuştu. Bu yüzden veterinerimiz de artık almamız gerekiyor deyince Çakıl için ameliyat günü ayarladık. Tabii bütün bu Tyray'a ve Çakıl'ın gördüğü ilgiden depresyona giren Barney de geçen sene de olmuştu bu sene de tekrarladı ve alerjiye bağladığım testislerinin iltihaplı şişme hastalığını yine oldu.
 
Çakıl'ı operasyon için götürürken her gün aynı saatte iğnelerini olan Barney'i de veterinere getirdim. Çakıl zavallım toplamda 5 kg bir şey korkudan ölecek. Barney hep daha fazla ilgi isterken ben Loik'e hiç gidemedim. Çakıl'ın dikişleri salı günü alınıyor. Barney'nin de testisleri salı günü alınacak çünkü yarası ve iltihabı geçti fakat her bahar başında tekrarlayan bu hastalığı her neyse bir daha yaşamamak için torbasıyla beraber yumurtalıkları alınacak. Onun da iyileşme süresi normal bir kısırlaştırmadan uzun sürecek çünkü torba diye tabir ettiğimiz oradaki fazlalık deri de alınacak Barney'de. Olsun yani 10 gün değil de 20 gün sürsün yine de şu hastalık bir daha olmasın hem köpek için hem de sahibi için zorlu bir süreç çünkü.
 
Ben de köpekler de biraz kendilerini topladılar. Barney'nin ağrıları geçti yarası da kalmadı gibi azalınca attım kendimi Buca Atlıspor Kulübü'ne Loik'in yanına. Binişten önce sarılmalar öpüşmeler meğer hain planlar içindeymiş. Biniş esnasında bir tripler bir inatlar sanki benim eski Loik değil. Manejde bazen sinir katsayımı arttırıp içimden 10'a kadar saysam da bazen manejin ortasında durup üstüne eğilip gerçekten özür dilerim dediğimde arkasını dönüp gözüme gözünü dikip bu daha ne ki bakışı bile yaptı. Gerçekten de o neydi ki sadece benim istediğim yere gitmiyordu yani beni dizginle değil bacakların ağrıya ağrıya sokabilirsin anca o yola. Nitekim çok güzel et kesmesi oldum ama yılmadım her gün üst üste gittim fakat Loik bana fena içerlemiş. Bu son binişte beni az affetti gibi ama daha çok çabalamam gerekiyor. Elimde değildi köpekleri bırakamadım desem de sanırım rüşvetleri arttırmam gerekecek. Neyse ki fesat değil yani trip atıyor ama bana zarar vermeden. Yoksa 700 kg'luk bir hayvandan bahsediyorum size intikam almak istese çok daha fazlasını yapabilir. İşte bu yüzden varsın trip atsın bu hala beni çok sevdiğini gösterir.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN