Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güle Güle

Yayınlanma Tarihi : 29 - 03 - 2014 : 12:20
Yarın sandığa gidiyoruz. İlçemizi ve İzmir’i yönetecek başkanları seçeceğiz. Zorlu, yorucu ve kırıcı bir seçim dönemi geçirdik. 
 
Pazartesi gününden itibaren alınan sonuçlara göre yorumlarımızı yapacağız.
 
Ben bugün çok sevdiğim ve saydığım arkadaştan öte dost olarak gördüğüm üç başkana güle güle demek istiyorum. Faik Tütüncüoğlu, Cevat Durak ve Kamil Okyay Sındır.
 
Faik Abi, Çeşme’de tam dört dönem başkanlık yaptı.
 
Nasıl düşünürseniz düşünün benim gözümde Faik abi çok başarılı bir başkandı.
 
Tüm Çeşme’nin alt yapı çalışmalarını bitirdi ve sıkıntısız bir Çeşme’yi, yeni başkana teslim edecek.
 
Ama bunların dışında en önemlisi Çeşme’yi ranta, mütahidlere ve betona teslim etmedi.
 
Bugün tüm dünyanın kıskandığı yeşil bir Çeşme varsa bu tamamen Faik Tütüncüoğlu’nun eseridir.
 
Bodrum’a Kuşadası’na bakıp Çeşme’nin güzelliklerine şükretmeliyiz. Dört dönem Belediye Başkanlığı yapıp, 4 liralık bir dedikodusu çıkmayan Faik Abi’ye uzun ömürler dileyip, bir Çeşme aşığı olarak çok teşekkür ediyorum.
 
Karşıyaka deyince uzun yıllar akla Cevat Durak gelecek. Vizyonu, duruşu, çalışma azmi ve yaptığı projeler hep hatırlanacak. Özellikle sanata, kadına ve gençlere olan düşkünlüğü birçok başkanın örnek alacağı bir yönetim tarzıydı.
 
Karşıyaka kazandırdığı mini müzeler ile bir çığır açtı. İzmir’in marka kent olma konusunda başlattığı Dünya Latin Dans Şampiyonaları, Durak’ın çağdaş yüzünün Karşıyaka’dan en güzel yansımasıydı. Bunların dışında yüzlerce proje ve hizmet üretti. İnanıyorum ki Karşıyakalı hiçbir zaman Cevat Durak’ı unutmayacaktır.
 
Bornova Kamil Okyay Sındır’a gelince; başkanlığa yeniden aday gösterilmeyince tüm İzmir’in “Neden“ diye sorguladığı başkan ilk dönemini çok başarılı geçirdi. Belediyecilik performansı ve anketlerde açık ara birinciydi.
 
Ama dayatma fırtınası onu da yemişti. Oda diğer iki dostum gibi, beş yılda birçok projeye imza attı.
 
En önemli çalışması, Bornova’yı tam bir Avrupa kenti yaptı. Bu konuda yüzlerce Avrupa sözleşmesine imza atarak Türkiye’yi yerel yönetimler de güzel bir şekilde temsil etti.
 
Koltuğa yeni oturacak başkan iyi bilmelidir ki Sındır, Bornova’da bir efsane olmuştur. Özellikle kadınların en çok sevdiği insandır.
 
Bu yüzden Bornova’nın da çıtası çok yüksektir. Beş yıl gibi bir sürede Bornovalının gönlünde taht kurmak koymak kolay değildir.
 
Evet, üç dostuma da ben güle güle diyorum.
 
Ama, Cevat Durak ve Kamil Okyay Sındır’ın yeniden çok güçlü bir şekilde siyasette söz sahibi olacağına uğradıkları bu haksızlıktan daha da güçlenerek çıkacaklarına inanıyorum.
 
Çünkü her ikisi de İzmir’in uzun yıllar faydalanacağı önce adam gibi adam sonra siyasetçi iki insan...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN