Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gerçek Bir İnsanlık Hikayesi...

Yayınlanma Tarihi : 23 - 03 - 2014 : 13:51
Dilerseniz sizi, siyasilerin önümüze koyduğu gündemden, haftaya bu gün yapılacak “genel seçim gibi yerel seçim”den, kimin kazanıp kimin kaybedeceğinden 3-5 dakikalığına ayırayım da, gerçek bir insanlık hikayesi nakledeyim.
Muktedirler belki bir çok değeri ayaklar altına alabilir... Ama insan olanın içindeki insanlığa hiç bir şey yapamazlar.
 
*
 
“Bebeğimi görebilir miyim?” dedi yeni anne...
Kucağına yumuşacık bir bohça verildi. Büyük mutluluk içinde Yüce Tanrı’ya şükreden genç kadın, bebeğinin minik yüzünü görebilmek için kundağı açar açmaz büyük şaşkınlık ve üzüntü yaşadı. O anda anne-bebek buluşmasını izleyen doktor, hızla arkasını dönüp pencereden dışarıya bakmaya başladı.
Bebeğin kulakları yoktu. Muayenelerde bu fiziksel eksikliğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görüntüsünü bozan kulak eksikliği olduğu anlaşıldı.
Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı. Bir gün eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu... Bu onun yaşadığı ilk hayal kırıklığıydı. “Büyük bir çocuk bana ucube dedi anne...” diye dakikalarca göz yaşı döktü.
Kulaksız çocuk büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça da başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer arkadaşlarının arasına karışabilmiş olsaydı. Annesi her zaman ona “Genç insanların arasına karışmalısın” diyordu. Aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.
Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun durumunu görüştü.
Hiçbir şey yapılamaz mı doktor, diye sordu.
Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir, cevabını verdi doktor.
Böylece genç için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçtikten sonra bir gün babası;
Hastaneye gidiyorsun oğlum... Annen ve ben sana kulaklarını verecek birisini bulduk. Ancak unutma, bu bir sır, dedi.
Operasyon çok başarılı geçti ve genç adam görsel eksikliğinden kurtuldu. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç sosyal yaşamında ve işinde büyük başarılar elde etti. Daha sonra mutlu bir evlilik yaptı ve diplomat oldu.
İçindeki merakı giderebilmek için bir gün babasına sordu;
Bilmek zorundayım... Bana bu kadar büyük iyilik yapan kişi kim? Ben o büyük insan için bu güne kadar hiç bir şey yapamadım.
Bir şey yapabileceğini sanmıyorum, dedi baba. Anlaşma kesin... Bir gün belki...
Bu derin sır, yıllarca saklandı.
Bir gün oğlunu arayan baba, “Anneni kaybettik...” dedi. Oğlu ile birlikte cenaze başında bekleyen baba, bir ara yavaşça sevgili hayat arkadaşının kahverengi saçlarını geriye doğru çekti. Annenin kulakları yoktu.
Annen hiç bir zaman saçlarını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu, diye fısıldadı baba... 
Ve hiç kimse annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi? Gerçek güzellik fiziksel görünüşte değil, kalptedir. Gerçek mutluluk gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir. Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir...
Hepinize sağlık içinde mutlu pazarlar dilerim...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN