Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yayılmasını Beklerken...

Yayınlanma Tarihi : 22 - 03 - 2014 : 11:51
Başbakanımız sözünün eridir... Öğlen Bursa’da “Twitter mwitter kökünü kazıyacağız” dedi, aynı günün gecesinde şarteli indirtti. 
Dünyadan, özellikle 50 küsur yıldır kapısında bekletildiğimiz Avrupa Birliği’nden gelen, içinde hakaret ve aşağılama da içeren eleştiri mesajları, sade vatandaşları bile utandıracak cinsten.
İçinde yüksek dereceli hükümet üyelerinin, bürokratlarının da bulunduğu bazıları “bir yolunu bulup” Twitter’i kullanmaya başladıklarını, mesajlarını geçebildiklerini gururla, sevinçle içine biraz da “zeka övünmesi”  ekleyerek yol göstermeye çalışıyor.
*
Az da olsa bir Twitter kullanıcısı, ya da “paylaşım açıcısı” olarak bu tür “yasak delmeler”e asla itibar etmeyeceğim. Her ne şekilde olursa olsun, konulduğu gibi kaldırılana kadar “yasak”a harfiyyen uyacağım. 
*
İnternetimiz zaten özgür değildi. Girsek de girmesek de milyonlarca site sansürlüydü. 
Ülke insanımızın milyonlarca lirası, yabancı engelleme teknolojilerine yatırılmış, başına da devletten maaşlı yüzlerce “sakıncalı içerik avcısı-ahlak bekçisi” dikilmişti. 
Bu da yetmemiş; tek emirle çıkan “internet sansürü” yasasıyla, istenilen her site, sorgusuz sualsiz kapatılır hale gelmişti.
Zaten internet kullanmak, internet abonesi olmak, büyük çoğunluğu fakirlik sınırında yaşayan Türk insanı için kolay da değil. 
Dünyanın en pahalı internet tarifelerinden birisi Türkiye’de uygulanırken, önümüze konan her internet faturasının en az yüzde 50’si hükümet vergisinden oluşmaktadır.
*
İnterneti yaygınlaştırmak, ucuzlatmak, her vatandaş için erişilir hale getirmekle görevli olanların tarafından yasak üstüne yasak getirilmesi ne acı....
*
Tek tesellimiz, yasak kaldırıldığı zaman yaşayacağımız “sevinç” olabilir.
Fakirin tek eşeğini kaybedip üzülmesi, bulunca hiç yoktan bir “sevinç”inin olması gibi...
 
 
Kendi Adayları da Olumsuz Etkilenir
Ülkemizde Ankara kaynaklı olumsuz gelişmelerin, en çok tüm iyi niyetleriyle ortaya projeler koyan, daha fazla vatandaşa kendilerini anlatabilmek için meydan meydan koşan, büyük efor ve paralar harcayan iktidar partisi belediye başkan adayları için ağır bir “darbe” olduğunu da düşünüyorum. 
Kendileri her ne kadar “kol kırılır, yen içinde kalır” anlayışı içinde, kendi genel merkezleri kaynaklı olumsuzlukları savuşturmaya çalışsalar da, zaman zaman “bari bunu yapmasalardı” dediklerini duyar gibiyim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN