Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balçova'da Neler Oluyor?

Yayınlanma Tarihi : 23 - 03 - 2014 : 09:26
Bugün köşemi bir hayvan severin sesi olması için bırakıyorum. Buyurun şikayetini dinleyin. Seçimlere az bir zaman kaldı Balçova Belediyesi konuyla ilgilenir mi acaba?
 
Değerli Begüm Hanım, 
Ben Balçovalı bir hayvan severim. 
 
Hayvan sevgim sadece mahallemde ve evimde hayatı paylaştığım kedi-köpeklerden ibaret değil. Doğayı ve yaban hayatı da çok seviyorum.
 
Bu anlamda çok şanslı bir yerde ikamet etmekteyim. Evim Balçova Teleferik'te. Fırsat buldukça ormanda yürüyüşe çıkar, temiz hava solur ve ağaçlarla mutlu olurum. 
 
Bir süredir mutluluğumuz gölgelenmekte. Balçova ormanında yaban domuzları yaşıyor. Bazıları için korku verici bir görüntüye sahip olabilir. Ama bu hayvancıkların on yıllardır kimseye saldırdığını görmüş değiliz. Yarı evcilleşmişler. Özellikle yağmurdan sonra aşağıya iner yumuşayan toprağı kazıyarak solucan ararlar. Bazıları onları görünce taş atar. Zavallılar da korkup kaçarlar. 
 
Yol kenarında gördükleri domuzları bazı vatandaşlar Orman Müdürlüğü'ne ve Balçova Belediyesi'ne şikayet eder ve ölüm fermanlarını imzalarlar. Belediye Avcılık Federasyonuna sürek avı için izin verir. Sonrası malum...
 
Birkaç ay kadar önce sürek avı için izin verilmediği halde domuzlarımızın öldürüldüğünü öğrendim ve duyumu birkaç yerden konfirme ettirdim. İzinsiz avlanmayı, üstelik yerleşime sadece 15-20 metre uzakta gerçekleştiğini yetkililere bildirsem de hiçbir sonuç alamadım. 
 
Mart'ta av yasağı başladı. Tam "hayvancıklar rahat etti" derken bugün orman yürüyüşünde vurulmuş bir domuz buldum. Arkadaşım her gün aynı güzergahı yürüyor. Bu canın son 24 saat içinde vurulduğunu düşünüyoruz. 
 
Sizden ricam, eğer mümkünse, av yasağının ve izinsiz avlanmanın "suç" olduğunu bildiren duyuruların yapılması, ormana uyarılar asılması, halkın bilinçlendirilmesi, kamu spotlarında konunun ele alınması ve para cezası ve ihbar numaraları gibi bilgilerin yaygınlaştırılmasına yönelik haber yapmanız. 
 
Mailinizi bir başka hayvan sever olan Damla Kaleş'ten aldım. Ona çok yardımcı olmuşsunuz. Size duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. İnşallah gündeminiz konuyu ele almak açısından müsaittir. 
 
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. 
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. 
 
Saygılarımla
Derya Duman
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN