Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eyvah... 30 Mart’a Az Kaldı!...

Yayınlanma Tarihi : 19 - 03 - 2014 : 13:17
Dün (18 Mart) seçim telaşından, hak ettiği şekilde kutlayamadığımız Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümüydü. Kim ne derse desin, 250 bin şehitle kazandığımız zaferden bir asır sonra geldiğimiz nokta, hiç de onca insanımızın kanını helal ettirecek nokta değil.
30 Mart’ta yerel seçim olacak, birileri kazanıp, birileri kaybedecek... Peki ondan sonra ne olacak?.. En yetkili ve etkili ağızlardan çıkan sözleri doğru anlama ve anlamlandırma duyarlılığı olan her vatandaş gibi, 30 Mart sonrasını düşünmek bile istemiyorum.
Neden mi?...
17 Aralık bombalarını patlatan Cemaat Kesimi üzerine karşı operasyonlar başlatılacak. Kenardan köşeden Cemaat’le ilişkisi belirlenen sermaye grupları temsilcileri ve işadamları sorgulanacak.
Tahliye edilen “darbe teşeb-büsçüleri”nin, tahliye ediliş nedenlerini, çok sayıda hukukçu dahil kimse çözemiyor. Haklarındaki kesinleşmiş cezaları için nasıl bir formül bulunacağını, kimse bilmiyor. Kargaşa seçim sonrasını bekliyor.
Gittikçe dozu artan protesto eylemlerine karşı, polis de tutumunu sertleştiriyor.
Toplumun bazı kesimleri artan dozda sıkılıyor, sıkıldıkça bir bahanesini bulup patlıyor.
Son 6 yıldan bu yana aylık bazda dışarıya kaçan döviz miktarı 3.2 milyar doları bulmuş.
İç piyasada döviz va altın tırmanışını sürdürüyor.
İşsizlik rakamları yeniden yüzde 10’a çıktı.
 
Bu Kadar “Sabıkalı”yı Ne Yapacaksınız?
Her hangi bir “eylem”e katılmış gençler, mutlaka “kayıt” altına alınıyor. Milli Eğitim’in koca koca insanları, bu türden soruşturmaları ilköğretim öğrencilerine kadar vardırmış. Emekliye, işçiye, memura yılbaşında yapılan 6 aylık zamlar, yılın ilk haftasında uçup gitti.
Enerji Bakanı, her ay başında periyodik olarak açıkladığı “zam yok müjdesi”ni, “Avrupa’nın en ucuz doğal gazı bizde”ye çevirdi. Bu demektir ki, doğalgaz zammı de seçim sonrasını bekliyor.
Marketlerde etiketler, muhtemel döviz artışı da hesaba katılarak yükseltiliyor.
100 binlerce Suriyeli, ülke sokaklarında dileniyor.
Siyasi parti genel başkanlarının referanduma çevirdiği yerel seçimlerde, meydan meydan gerginlik, ayrılık pompalanıyor. Mitinglerde kalabalık yarışını, bilmem ne yarışına çevirdiler.
“Tüm adayların eşit şartlarda yarışa katılması” temeline dayanması gereken seçim yarışı ise, elinde sonuna kadar kullanacak kamu olanağı bulunanlarla, cebinden başka dayanağı olmayanların “eşitsizlik yarışı” şeklinde sürüyor.
Daha yerel seçim propagandalarında “kardeşlik” söylemleriyle başlayıp “ayrılık pompalaması” ile sonuçlanan meydan nutuklarının, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nerelere kadar uzanacağını, hele hele arkasından gelecek genel seçimlerde hangi boyutlara ulaşacağını düşünmek bile istemiyorum.
 
Seçimden sonra daha da katlanması kuvvetle muhtemel bir “kaos” ortamı göz göre göre getirilirken, ülkemiz, insanlarımız kayıptan kayıba sürüklenirken, yerel seçimde kimlerin kazanıp kimlerin kaybedeceğini tahmin etmek bile istemiyorum.
Allah, başta siyasilerimiz olmak üzere hepimize akıl, fikir, ölçü, izan, insani sorumluluk, biraz da vicdan versin.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN