Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Taksim Olayları Işığında Turizm

Yayınlanma Tarihi : 04 - 06 - 2013 : 16:07
1960 yılından itibaren yaşanan bütün olayların içinde yaşadım. Bir çoğunda sorumlu mevkilerde bulundum. Hiçbir zaman günümüzdeki inatlaşmaları hissetmedim. İhtilaller oldu. Mesajlar yayınlandı ama bu kadar toplumsal ayrışmalara sahne olmadı halkımız. Bunun da en büyük sebebi on yıldır iktidar olan AKP yönetimidir.
 
Bir defa toplumun alışkanlıkları ve yaşam tarzına karıştılar, en tehlikelisi bunu din tüccarlığı yaparak ve doğma esiri kafaların oyunlarına alet olarak. Ben kıvırmadan sonuca geçeceğim. Toplumun en aşağı yüzde elli oranını geçtiğini düşünerek ve inanarak söylüyorum. Artık millet Akp iktidarından yorulmuştur ve rahatsızlıkları ve endişeleri vardır.
 
Bu arada Başbakan'ın adeta ilahlaştırılması endişesi korkusu ve medyanın dinci kesim ve uluslararası kuruluşların eline geçerek Türk medyası olmaktan çıkışı ise ayrıca bir tehlike olarak zihinlerde yer bulmuştur. Millet bu iki tehlikeden ürkmektedir. Gidişatı ise iyi görmemektedir. 
 
Bütün bunlara ilaveten Başbakanın olayları yorumlamasındaki yanlışlar ve ısrarlar yanında adete tek adam görüntüsü alması ise endişelerin başlıca kaynağı olmuştur. 
 
Taksim konusuna gelince ben İstanbul'da okudum. 1950 yıllarından itibaren İktidara gelen Demokrat Parti oraya Cami yapalım ile bu kaşıntıların miladını yaratmış ne yazık ki on yıllık iktidarı hüsran ile sona erdiği gibi bunun acısını Türk siyasi hayatı ve millet çekmiş ve çekmekte devam etmektedir. Bugün de Topçu kışlası ve Avm işinin altında o günlerin cami hikayesi ve hevesi yatmaktadır.
 
Nitekim geçen günkü toplantıdaki konuşmasında Başbakan bunu gerginlik konusu içine çekerek ifade etmiştir. 
 
Toplum Başbakandan Bıkma noktasına geldi ise bunun başlıca nedeni kendisinin Tek adam arzusu ve tavrı ile mütecaviz ve toplum isteklerine ve duygularına meydan okuyan üslubudur. 
 
Burada ben yapılanların masum ifadelerine iştirak ediyorum. Yanlışların yanındayım ama adeta bir halk isyanına dönüşen toplumsal olaylardaki şiddetin ve devlet, millet ve esnafın ve insan mallarına verilen zararları katiyen tasvip etmiyorum.
 
Geçen gece Alsancak Gündoğdu'daki olayları ve katılanların bir kesimi maalesef tahribat yanlısı doğu kökenli provakatörler, aralarındaki konuşmalardan endişelendim. Polisin ve emniyet ve istihbarat güçlerinin çok dikkatli olmaları gerekmektedir.
 
Allah Korusun durum vahimdir. Masum inanışlar yanında Türkiye'yi karıştırmaktan medet umanlar vardır. 
 
Ancak inancım şudur. Eğer Başbakan üslüb ve yaklaşımında devam da ederse kimsenin önüne geçemediği durumlar yaşanabilir.
 
Konu basit değildir. Başta Cumhurbaşkanı. Meclis Başkanımız. Ve AKP milletvekilleri olarak durumu müzakere ile gereken tedbirleri almaları gibi 'Ortak Akılda' tespitlerini bitaraf olarak yaparak Başbakan'a doğruları ve gelebilecek sonuçları bildirerek, yumuşamalar sağlanmalıdır. 
 
Türkiye Başta Padişahlar ve siyasilerimizden bu yönde menfi tecrübeler yaşamıştır. Bir daha bunları arzu etmemektedir.
 
Tek çare Akp mensuplarının aklını başlarına almaları, Başbakanı bir çizgide ve toplum karşıtı eylem ve üslübundan vazgeçirmeleridir.
Bunun dışındaki, davranışları tek sonucu olur o da iç karışıklıklardır ki bu devletimize ve milletimize tek kelime ile kaosu getirir. Zira cin şişeden çıkmıştır.
 
Öncelikle de Türk turizmi eğer karışılıklar devam ederse içki yasağı, düzen bozokluğu, emniyet ve huzur eksikliği sonucunda biter.
Bunu da başta rakip ülkeler, Yunanistan, İtalya, Mısır, Fas Tunus, İspanya ve diğerleri ellerini oğuşturarak beklemektedirler. Bunu bilelim ona göre aklımızı başımıza alalım.
 
Expo'ya gelince size söylüyorum, İnşaallah yanılırım ama, bugünlerden sonra o bir gelecek hayalimizden öteye bir şansı olmayan bir vakadır.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN